Sulíkovci vyzvali Kollárovo hnutie Sme rodina, aby prestalo s populistickou rétorikou

466943_bp_7013 676x451.jpg

10.11.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 10. novembra 12:23

Strana Sloboda a Solidarita (SaS) vyzýva svojho koaličného partnera, hnutie Sme rodina, aby prestalo s populistickou rétorikou a vecne sa podieľalo na reformách, „ktoré pomôžu Slovensku“. Strana to uviedla v stanovisku, ktoré zaslal jej hovorca Ondrej Šprlák. Hnutie Sme rodina má problém podporiť reformu národných parkov, siete nemocníc či súdnej mapy.

„Občanom Slovenska sme vo voľbách sľúbili, že budeme vládou zmeny. Ak však nie sme ochotní a pripravení podporiť reformy, či už justície alebo zdravotníctva, ktoré môžu byť na prvý pohľad nepopulárne, ale v konečnom dôsledku sú nevyhnutné, stráca naša koalícia základ, na ktorom je postavená,“ konštatovali líder SaS Richard Sulík a podpredsedovia strany Branislav Gröhling, Martin Klus a Karol Galek.

Sme rodina sa musí podľa ich slov rozhodnúť, na ktorej strane bude stáť, či na strane zmeny alebo na strane populizmu. „Odsudzujeme preto politiku, ktorá neprináša žiadne konkrétne riešenia, len nekonštruktívne kope do vládnej koalície,“ doplnili vrcholní predstavitelia SaS.

Reformy v súčasnej podobe považuje hnutie Sme rodina za neprípustné, pretože by podľa nich znamenali vyľudnenie okresov, kde je problém so zamestnanosťou. „Ak strana SaS nazýva populizmom to, že stojíme za ľuďmi v regiónoch, tak by nás zaujímalo, koho zastupujú oni, či iba seba, nejaké lobistické skupiny, alebo mimovládne organizácie,“ reagovalo tlačové oddelenie Sme rodina pre agentúru SITA.

Viac k témam: Podpredseda strany SaS, Predseda hnutia Sme rodina, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS)
Zdroj: Webnoviny.sk – Sulíkovci vyzvali Kollárovo hnutie Sme rodina, aby prestalo s populistickou rétorikou © SITA Všetky práva vyhradené.

10. novembra 2021