Súdia rodičov obvinených z vraždy svojich štyroch detí

Štyri z ôsmich spoločných detí tejto dvojice, narodených v období rokov 2003-13, zomreli podľa prokuratúry násilnou smrťou. Bamberg 12. júla (WebNoviny.sk) – Súdny proces s rodičmi ôsmich novorodencov, ktorých telesné pozostatky sa našli vlani v rodinnom dome v nemeckom meste Wallenfelse, sa v utorok začal v bavorskom Coburgu.

Matka zosnulých detí je obžalovaná zo štvornásobnej vraždy a ich otec z napomáhania i navádzania k tomuto zločinu, informovala agentúra DPA.
Bavorská polícia ešte vlani v novembri objavila v dome vo Wallenfelse, malom meste na polovici cesty medzi Mníchovom a Berlínom, rozkladajúce sa telá ôsmich dojčiat zabalené v uterákoch a plastových taškách. Ich matka sa po zadržaní policajtom k usmrteniu niektorých detí priznala.

Štyri z ôsmich spoločných detí tejto dvojice, narodených v období rokov 2003-13, zomreli podľa prokuratúry násilnou smrťou. V prípade ostatných štyroch sa príčinu úmrtia zatiaľ nepodarilo zistiť – nie je totiž jasné či sa narodili živé.

Prokuratúra sa domnieva, že motívom činu bola snaha dvojice žiť svoj život bez bremena ďalších detí. Pár, ktorý sa rozišiel ešte pred nálezom mŕtvych tiel, má totiž tri žijúce spoločné deti a každý z partnerov má navyše aj dvojicu deti z iného vzťahu.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. júla 2016