Súd vydal povolenie na prehliadku domu zosnulého Princa

Úrady tento týždeň informovali, že v spevákovom dome našli lieky proti bolesti, ktoré sú dostupné na lekársky predpis.BRATISLAVA 29. apríla (WebNoviny.sk) – Polícia v štáte Minnesota získala súdne povolenie na prehliadku domu, v ktorom zomrel americký hudobník a spevák Prince. Svoje zistenia však nemusí zverejniť, pričom toto embargo platí po dobu 180 dní alebo do začatia prípadného súdneho konania. Úrady sa tak snažia predísť narušeniu vyšetrovania úmrtia legendárneho muzikanta.

Tento týždeň úrady informovali, že v hudobníkovom dome našli lieky proti bolesti, ktoré sú dostupné na lekársky predpis. Kancelária šerifa v Carver County sa už skontaktovala s Národným úradom pre kontrolu obchodu s drogami (DEA), ktorý sa zapojí do vyšetrovania v prípade, ak by spomínané lieky súviseli so smrťou speváka. DEA však dosiaľ nevyvinula žiadnu aktivitu, keďže výsledky toxikologických testov zatiaľ nie sú známe.

Odporúčame:

Spevák Prince nespáchal samovraždu, naznačila pitva

Telo zosnulého Princea spopolnili, miesto uloženia je tajné

Prince nenapísal poslednú vôľu, dediť by mali jeho súrodenci

Telo rodáka z Minneapolisu v štáte Minnesota našli 21. apríla vo výťahu v jeho dome v Chanhassene. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Jeho pozostatky krátko po pitve spopolnili a následne sa v Paisley Park Studios v spomínanom Chanhassene uskutočnila posledná rozlúčka s hudobníkom, ktorý sa dožil 57 rokov.

Súd tento týždeň poveril banku Bremer, aby dočasne dohliadala na majetok zosnulej legendy a aby vyhľadala dedičov po muzikantovi, ktorý nezanechal poslednú vôľu. Ďalšie pojednávanie sa bude konať 2. mája.

Sestra obľúbeného interpreta Tyka Nelson predtým požiadala, aby ju súd vymenoval za správkyňu Princovej pozostalosti a tiež, aby určil vykonávateľa, ktorý sa postará o dedičské konanie. Navrhla pritom, aby sa ním stala spomínaná banka Bremer, ktorá s Princom dlhé roky spolupracovala. Nelson je jediným vlastným Princovým súrodencom, okrem nej má piatich nevlastných súrodencov.

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 do muzikantskej rodiny. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov.

Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r’n’b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek. Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal vlani v decembri. Medzi jeho úspešné single patria napríklad Purple Rain, 1999, When Doves Cry, Let’s Go Crazy, Raspberry Beret, Kiss, Sign O‘ The Times, Batdance, Gett Off, Cream či The Most Beautiful Girl In The World. Je tiež autorom hitu Nothing Compares 2 U, ktorý preslávila speváčka Sinéad O’Connor.

Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol.

Informácie pochádzajú z webstránky abcnews.go.com, z agentúry Reuters a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

29. apríla 2016