Súd povolil použitie Princovej krvi na DNA testy

Podľa sudcu Kevina Eida môžu počas delenia majetku zosnulého hudobníka nastať komplikácie v otázke rodičovstva.BRATISLAVA 7. mája (WebNoviny.sk) – Súd v okrese Carver v štáte Minnesota povolil použitie krvi zosnulého speváka a hudobníka Princa na DNA testy v prípade, že by sa do dedičského konania prihlásila osoba tvrdiaca, že je potomkom hudobnej legendy. Muzikant mal počas života len jedného syna, ktorý však krátko po narodení zomrel. Ako však v piatok uviedol sudca Kevin Eide, počas dedičského konania môžu nastať komplikácie v otázke rodičovstva, a preto umožnil banke Bremen, ktorá v súčasnosti dohliada na Princov majetok, „analyzovať jeho krv vrátane vykonania genetických testov a ďalších analýz potrebných pre správu spevákovej pozostalosti”.

Proces delenia Princovho majetku sa začal začiatkom mája. Legendárny interpret podľa jeho sestry Tyky Nelson nezanechal po sebe poslednú vôľu, no sudca Eide vyhlásil, že sa dokument zatiaľ iba nenašiel. Zároveň za dedičov, ak sa posledná vôľa nenájde, uznal okrem Nelson aj Princových piatich nevlastných súrodencov.

Odporúčame:

Spevák Prince nespáchal samovraždu, naznačila pitva

Smrť Princea šokovala svet, takto reagovali známi umelci

Začali s delením majetku zosnulého speváka Princea

Telo zosnulého Princea spopolnili, miesto uloženia je tajné

Telo rodáka z Minneapolisu v štáte Minnesota našli 21. apríla vo výťahu v jeho dome v Chanhassene. Príčina úmrtia zatiaľ nie je známa. Jeho pozostatky krátko po pitve spopolnili a následne sa v Paisley Park Studios v spomínanom Chanhassene uskutočnila posledná rozlúčka s hudobníkom, ktorý sa dožil 57 rokov. Neskôr úrady informovali, že Prince mal v čase úmrtia v tele liek proti bolesti. Okrem toho mal vraj veľmi málo červených krviniek, čo naznačuje, že bol chorý. Pred hudobníkovou smrťou sa pritom objavili informácie, podľa ktorých už dlhšie bojoval s chrípkou. Oficiálne výsledky pitvy a toxikologických testov budú známe neskôr. Do vyšetrovania spevákovho úmrtia sa pritom zapojili federálne úrady, vrátane Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami (DEA). Ich úlohou je skúmať nelegálne užívanie či prípadné nelegálne obchodovanie s liekmi na predpis.

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 do muzikantskej rodiny. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov.

Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r’n’b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek. Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal vlani v decembri. Medzi jeho úspešné single patria napríklad Purple Rain, 1999, When Doves Cry, Let’s Go Crazy, Raspberry Beret, Kiss, Sign O‘ The Times, Batdance, Gett Off, Cream či The Most Beautiful Girl In The World. Je tiež autorom hitu Nothing Compares 2 U, ktorý preslávila speváčka Sinéad O’Connor.

Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock’n’rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol.
Informácie pochádzajú z agentúry Reuters, webstránky www.usmagazine.com a archívu agentúry SITA.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. mája 2016