Súd odročil na neurčito pojednávanie v kauze sprenevery, v ktorej je obžalovaný Pachinger

447838_img_4050 min 676x451.jpg

14.12.2020 (Webnoviny.sk) – V kauze sprenevery, v ktorej je obžalovaný Patrik Pachinger, známy z prípadu skrachovaných nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest, v pondelok Okresný súd Bratislava I nemohol pojednávať.

Zo zdravotných dôvodov sa totiž ospravedlnil predseda senátu ako aj jeden z členov senátu. Zastupujúci sudca tak pojednávanie odročil na neurčito.

Pachinger podľa obžaloby v desiatich skutkoch v rokoch 2010 – 2013 od poškodených pod prísľubom vyplácania mesačných výnosov z poskytnutej sumy vylákal finančné prostriedky v celkovej sume 959 750 eur.

Tie však podľa prísľubu nezhodnotil, prípadne použil na vyplácanie iných, čím spôsobil škodu poškodeným v celkovej sume vyše 840-tisíc eur.

V kauze skrachovaných nebankových spoločností Horizont Slovakia a BMG Invest bol Pachinger právoplatne odsúdený na sedem rokov väzenia. V septembri tohto roku bol prepustený z výkonu trestu.

Viac k témam: skrachované nebankové spoločnosti, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd odročil na neurčito pojednávanie v kauze sprenevery, v ktorej je obžalovaný Pachinger © SITA Všetky práva vyhradené.

14. decembra 2020