Súd bude v kauze Kočnerových zmeniek pojednávať dva dni, chce vypočuť ďalších znalcov

362014_marian kocneer 676x451.jpg

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Okresný súd Bratislava III. odročil pojednávanie v kauze zmeniek, ktoré mal údajne vystaviť podnikateľovi Mariánovi Kočnerovi exriaditeľ televízie Markíza Pavol Rusko. Ani jeden sa na pojednávaní v stredu nezúčastnil. Súd informoval zúčastnených právnych zástupcov o ďalšom termíne, ktorý je vytýčený na 2. mája.

Pojednávanie by malo byť dvojdňové, vzhľadom na počet výsluchov, ktoré súd plánuje vykonať. Právny zástupca televízie chce predvolať ďalších znalcov, aby posúdili autenticitu jednotlivých podpisov na zmenkách.

„Chceme dať preveriť pravosť podpisu a samozrejme, ak by sa dalo, tak aj orientačný čas, kedy malo k samotnému podpisu prísť,“ uviedol v stredu právny zástupca Markízy. Vyplatenie zmeniek žiada spoločnosť podnikateľa Mariána Kočnera Správa a inkaso zmeniek. Žalovaným je práve bývalý riaditeľ TV Markíza Pavol Rusko a v druhom rade spoločnosť Markíza Slovakia.

Odporúčame:
Pavol Rusko zostáva na slobode, prokurátor podal sťažnosť proti rozhodnutiu súdu

Súd momentálne pojednáva dva samostatné spory. Jeden sa týka zmenky v hodnote 26 miliónov eur, druhý zmenky za viac ako osem miliónov. Pravosť zmeniek, špeciálne čas, kedy boli podpísané, spochybňuje v rámci súdnych konaní právny zástupca Markízy. Požaduje, aby boli zmenky podrobené skúmaniu zahraničnými expertmi, čo žalujúca strana odmieta.

Viac k témam: Marián Kočner, Pavol Rusko, súd, TV Markíza, zmenka
Zdroj: Webnoviny.sk – Súd bude v kauze Kočnerových zmeniek pojednávať dva dni, chce vypočuť ďalších znalcov © SITA Všetky práva vyhradené.

21. marca 2018