Štvorhru Slovákov proti Maďarom v Davisovom pohári odložili

V Budapešti prší od skorého rána. Stretnutie môže pokračovať najskôr v nedeľu od 11.00 h, ale predpoveď počasia dovtedy nie je priaznivá.BUDAPEŠŤ 16. júla (WebNoviny.sk) – Na sobotu naplánovaná štvorhra v súboji Maďarsko – Slovensko v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2016 tenisových reprezentačných mužských tímov v Budapešti sa pre nepriazeň počasia v tento deň určite nebude hrať.

Toto rozhodnutie sa zrodilo na popoludňajšom mítingu organizátorov s predstaviteľmi Medzinárodnej tenisovej federácie a rozhodcami. Dôvodom je vytrvalý dážď, v maďarskej metropole prší od skorého rána. Stretnutie môže pokračovať najskôr v nedeľu od 11.00 h, ale predpoveď počasia dovtedy nie je priaznivá. Podľa kapitána slovenského tímu Miloslava Mečířa by malo v Budapešti bez prestávky pršať práve až do 11.00 h v nedeľu.

Odporúčame:

Martin aj Kovalík uspeli, Slovensko vyhráva v Maďarsku

Podľa reglementu ITF v prípade nepriaznivého počasia musia aktéri stretnutia počkať do pondelka, keď je ešte možná dohrávka. Allternatíva dohrať zápas v halových podmienkach neprichádza do úvahy, Maďari na ňu nie sú pripravení. „Ak by sa dohrávalo v pondelok, tenisti, ktorí mieria na rôzne turnaje ATP, by odohrali svoje zápasy 1. kola v utorok či stredu. Ak by sa vôbec nemohlo dohrať v tomto termíne, stav 2:0 pre Slovensko by zostal v platnosti pre akúkoľvek dohrávku v budúcnosti,“ informoval vedúci slovenskej výpravy Vladimír Habas. Doplnil, že centrálny dvorec v Európa Tenisz Center zakryli plachtami, aby antuka v prípade pokračovania zápasu nebola totálne premočená.

Po piatku Slováci vedú nad domácimi tenistami 2:0, keď vo dvojhrách uspeli Andrej Martin a Jozef Kovalík. Štvorhra, v ktorej mali nastúpiť Andrej Martin a Igor Zelenay proti maďarskej dvojici Márton Fucsovics, Levente Gödry, sa mala hrať v sobotu od 14.00 h. Víťaz premiérového vzájomného zápasu Slovenska s Maďarskom bude 16. – 18. septembra hrať v play-off o 16-člennú svetovú skupinu týchto MS tímov ITF. Ak Slováci v Maďarsku neuspejú, nastúpia v spomenutom jesennom termíne v Izraeli v 1. kole play-off o zotrvanie v príslušnej skupine regionálnej zóny.

Slovenskí tenisti si chvíle čakania na zápas krátili na izbách hotelového komplexu Duna Garden hraním futbalu na playstation. Dokopy sa dali Igor Zeleny a Jozef Kovalík proti Andrejovi Martinovi s Norbertom Gombosom a virtuálne si zahrali futbalový zápas medzi FC Barcelona a Manchestrom United. Víťaz nebol podstatný, išlo o rozptýlenie.

„Pripravoval som sa tak, že nastúpim na dvorec dnes o 14.00 h, a táto situácia je nepríjemná. Človek nevie, kedy bude hrať, nevie, kedy sa má najesť, čo má vlastne robiť. Ani som sa nerozohral, iba som dal nejaký strečing na izbe, pár cvičení a tak. Čakáme a nevieme, čo sa stane. Je to také zabíjanie času,“ uviedol slovenský deblista Igor Zelenay pre slovenské médiá v Budapešti. Po chvíli ešte doplnil: „Podľa predpovede hlásia na dnes 90% dážď, takže v sobotu sa to určite neodohrá. Alternatívu v hale Maďari nemajú a na zajtra tá predpoveď tiež vyzerá zle. Na Davisovom pohári som takúto situáciu ešte nezažil. Na Wimbledone áno, tam sa to zvykne pre dážď dosť často posúvať.“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júla 2016