Študenti v Komárne darovali 35 litrov krvi, potrebujú ju pacienti nemocnice

393830_krv_1 676x451.jpg

NITRA 21. novembra (WebNoviny.sk) – Študenti troch stredných škôl a univerzity v Komárne darovali 35 litrov krvi, ktorú využije Nemocnica Komárno pre svojich pacientov. Do Študentskej kvapky krvi sa zapojilo 78 darcov.

,,Máme početnú skupiny darcov do veku dvadsať rokov, ktorí darujú krv pravidelne, čomu sa veľmi tešíme. S potrebou pomáhať a podeliť sa o najvzácnejšiu tekutinu na svete sa zoznámili vďaka celoslovenským kampaniam. Dalo by sa povedať, že komárňanskí študenti tvoria veľkú časť našej miestnej darcovskej základne,“ uviedla primárka hematologicko-tranfuziologického oddelenia v komárňanskej nemocnici Enikö Radi.

Ako dodala, tejto tekutiny, ktorá zachraňuje životy, nikdy nie je dosť a vítajú každého darcu. Študentská kvapka krvi poukazuje na dôležitosť osvojenia si návyku pravidelného darcovstva krvi už v mladom veku. Nemocnica získala v rámci tejto kampane 78 jednotiek červených krviniek a 78 jednotiek krvnej plazmy.

Viac k témam: darovanie krvi, Nemocnica Komárno, Študentská kvapka krvi
Zdroj: Webnoviny.sk – Študenti v Komárne darovali 35 litrov krvi, potrebujú ju pacienti nemocnice © SITA Všetky práva vyhradené.

21. novembra 2018