Študenti slovenských univerzít spoja sily a na protest vyrazia spoločne

370547_14 676x451.jpg

BRATISLAVA 21. marca (WebNoviny.sk) – Študenti slovenských vysokých škôl a univerzít sa rozhodli spojiť sily a spoločne deklarovať postoj, ktorý zastávajú.

Odporúčame:
Zástupcovia Za slušné Slovensko sa stretli s Kiskom, ich požiadavky sa nemenia

„Nedôvera mladých ľudí voči politickej elite našej krajiny narastá. Uplynulé týždne nás len uistili v tom, že práve my, študenti, musíme vyjadriť svoju nespokojnosť s politickou kultúrou a správaním sa našich elít. Zdôrazňujeme potrebu mladých ľudí iniciovať diskusiu o spoločenských zmenách a potrebu formovať budúcnosť nášho vzdelávania či schopnosti kritického myslenia mladých ľudí. Nie je nám jedno, v akej krajine budeme žiť a vychovávať svoje deti,“ zhoduje sa a dodávajú, že sa rozhodli spoločnou študentskou iniciatívou #niejenamtojedno poukázať na rámec morálnych a etických hodnôt, ktoré sú nevyhnutnou podmienkou politickej reprezentácie.

Odporúčame:
V Bratislave a ďalších mestách na Slovensku bude opäť zhromaždenie Za slušné Slovensko

Študenti vysokých škôl a univerzít sa stretnú v piatok 23. marca o 16:30 pred hlavnou budovou Univerzity Komenského v Bratislave na Šafárikovom námestí. Odtiaľ sa spoločne o 16:45 presunú na Námestie SNP, kde sa pripoja k ostatným účastníkom zhromaždenia Za slušné Slovensko.

Zhromaždenie Za slušné Slovensko bude aj tento piatok na bratislavskom Námestí SNP a v iných mestách Slovenska a vo svete.

Požiadavky organizátorov ostávajú rovnaké – dôkladné a nezávislé vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej za spoluúčasti medzinárodných vyšetrovateľov, vyšetrenie všetkých káuz, na ktoré Kuciak poukázal, a nová dôveryhodná vláda. Zhromaždenia budú pokračovať tretí týždeň po sebe.

Viac k témam: #niejenamtojedno, Ján Kuciak, pochod „Za slušné Slovensko“
Zdroj: Webnoviny.sk – Študenti slovenských univerzít spoja sily a na protest vyrazia spoločne © SITA Všetky práva vyhradené.

21. marca 2018