Strana Most-Híd na sneme zhodnotí desať rokov svojho pôsobenia na politickej scéne

392261_bela bugar 1 676x451.jpg

14.9.2019 (Webnoviny.sk) – Strana Most-Híd na sobotňajšom sneme zhodnotí desať rokov svojho pôsobenia v politike.

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa strany Klára Debnár, na sneme budú predstavitelia strany hodnotiť aj výsledky vo vláde a programové priority do najbližších parlamentných volieb.

Pod hranicou zvoliteľnosti

Podľa posledných prieskumov verejnej mienky sa strana Most-Híd pohybovala pod hranicou zvoliteľnosti do parlamentu.

Agentúra MVK jej namerala začiatkom septembra 3,8 percenta, agentúra Focus v polovici augusta zistila, že stranu by volilo 4,3 percenta opýtaných respondentov.

Most-Híd v tejto súvislosti viedol niekoľko rokovaní so Stranou maďarskej komunity (SMK) o vytvorení predvolebnej koalície. Strany sa však napokon nedohodli, pričom rokovania podľa predstaviteľov strán stroskotali na dvoch bodoch.

S kresťanskými demokratmi

Týkalo sa to požiadavky SMK, aby kandidačná listina bola zostavená 50 na 50 a návrhu, aby spoločnú kandidátku neviedol ani jeden predseda strany.

„Čakali sme na výsledky predsedníctva SMK. Dostali sme informácie, že nebudú meniť názory a kandidačnú listinu chcú zostavovať napoly, teda 50 na 50. Na základe týchto rozhodnutí a týchto informácií potom Republiková rada strany Most-Híd tajným hlasovaním rozhodla, že spoločnú volebnú koalíciu so stranou SMK nevytvoríme. Snaha tam bola, no stroskotala. Dve strany sa nedokázali dohodnúť,“ priblížil koncom augusta Bugár.

Republiková rada zároveň schválila volebnú spoluprácu s Maďarskou kresťanskodemokratickou alianciou (MKDSZ-MKDA).

Viac k témam: snem strany
Zdroj: Webnoviny.sk – Strana Most-Híd na sneme zhodnotí desať rokov svojho pôsobenia na politickej scéne © SITA Všetky práva vyhradené.

14. septembra 2019