Správy tajných služieb idú ako cez „kopirák“, verejnosť podľa Krajniaka už všetko pozná

369775_img_7766 676x451.jpg

BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – Správa o plnení úloh Vojenského spravodajstva za rok 2017 a Správa o činnosti Slovenskej informačnej služby v roku 2017 idú každý rok ako cez „kopirák“. Uviedol to pred novinármi poslanec za hnutie Sme rodina Milan Krajniak.

Ku kauzám vytvorili utajené výbory

Riaditelia spravodajských služieb v piatok poslancov o svojej činnosti informovali v utajenom režime za zatvorenými dverami. „Nie je tam nič také, čo by nemohla vedieť verejnosť, pre mňa tam nič výživné nebolo,“ uviedol.

Odporúčame:
Ani Slovensko nie je imúnne voči teroristickým hrozbám, tvrdí Fedor po správe tajných služieb

Na kauzu talianska mafia na východe Slovenska či únos Vietnamca sa nepýtal. „My sme k tomu mali špeciálne utajené výbory, kde sme dostali dostatok informácií. Nemám zatiaľ informáciu, že by zlyhali tajné služby. Informovali o svojich zisteniach, ale či mali vedieť ešte viac, to posúdiť neviem. Ale informovali o niektorých súvislostiach,“ priblížil.

Správy bez námietok a komentárov

Krajniak si myslí, že pri kauze únosu vietnamského podnikateľa je potrebné vidieť dve veci. „Jednou je výmena informácií a spolupráca medzi slovenskou a nemeckou políciou, a tá bola. Mňa osobne ten časový sled udalostí a vzájomného informovania sa presvedčil o tom, že minimálne vedome sa slovenská strana na ničom nelegálnom nepodieľala. O komunikácii tajných služieb neviem, o tom nás neinformujú,“ dodal opozičný poslanec.

Odporúčame:
Grendel viní ministerstvo vnútra, že zahmlieva informácie o únose Vietnamca vládnym špeciálom

Poslanec NR SR za Slovenskú národnú stranu Tibor Bernaťák uviedol, že obe správy boli prednesené bez veľkých námietok a komentárov. Na margo vyjadrení Krajniaka sa nevyjadril. „Je to jeho názor, nebudem ho komentovať. Ja som si správy vypočul,“ poznamenal.

Čo bolo predmetom neverejného rokovania však nepriblížil. No po vypočutí si správ spravodajských služieb dodal, že v tejto krajine sa cíti bezpečne.

Viac k témam: Milan Krajniak, SIS Slovenská informačná služba, Sme Rodina Boris Kollár
Zdroj: Webnoviny.sk – Správy tajných služieb idú ako cez „kopirák“, verejnosť podľa Krajniaka už všetko pozná © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2018