Spravodajské a analytické informácie sú podľa exportérov kľúčové aj pre biznis, diskutovali s izraelským ministrom Sternom

491911_gettyimages 1182777182 1 676x451.jpg

6.9.2022 (Webnoviny.sk) – Spravodajské a analytické informácie sú kľúčové aj pre biznis. Po stretnutí s izraelským ministrom pre spravodajstvo, generálom Elazarom Sternom, to konštatoval predseda Rady slovenských exportérov Lukáš Parízek.

Diskusia na rôzne témy

Izraelské Ministerstvo spravodajstva bolo zriadené v roku 2009 za účelom poskytovania spravodajskej a informačnej podpory vládnym inštitúciám, na Slovensku pritom nemá analógiu.

Partneri diskutovali o analytickej podpore súkromného sektora, o nebezpečenstve priemyselnej špionáže, ako aj najnovších trendoch a digitálnych možnostiach v online priestore v rámci práce s verejne dostupnými informáciami.

Práca s otvorenými dátami

Minister Stern zdôraznil kľúčovú úlohu overených a pravdivých informácií v súčasnom dynamicky sa vyvíjajúcom prostredí poznačenom nielen ekonomickou krízou ale aj vojnou.

„Jednou z našich kľúčových aktivít je analytická a informačná podpora našich členov, pracujeme s otvorenými dátami a dostupnými informáciami, aby sme skrátili a zefektívnili rozhodovanie slovenských podnikateľov. Niečo obdobné, aj keď samozrejme v oveľa väčšej miere realizuje aj izraelské ministerstvo, ktoré okrem iného vydalo viac ako 100 odborných publikácií v oblasti globálnych trendov a predikcií, ktoré pomáhajú kompetentným prijímať adekvátne rozhodnutia a to sa týka aj súkromného sektora,“ uviedol Parízek.

Rada slovenských exportérov v rámci svojej činnosti pôsobí ako platforma pre efektívnu komunikáciu a informačnú podporu pre podnikateľský sektor smerom k štátnym inštitúciám či zahraničným partnerom. Táto profesionálna asociácia firiem a odborníkov vznikla v roku 2020 s ambíciou podporovať slovenský zahraničný obchod a presadzovať ich záujmy v celospoločenskej diskusii. V súčasnosti má rada vyše 100 členov a 20 partnerov zo všetkých segmentov, ktorí exportujú produkty a služby do celého sveta.

Zdroj: Webnoviny.sk – Spravodajské a analytické informácie sú podľa exportérov kľúčové aj pre biznis, diskutovali s izraelským ministrom Sternom © SITA Všetky práva vyhradené.

6. septembra 2022