Správa OSN ostro kritizuje obe strany ukrajinského konfliktu

Správa tiež spomína popravy ‚významného množstva‘ ľudí, ktorí boli údajne v styku s druhou stranou alebo s ňou sympatizovali.Moskva 14. júla (WebNoviny.sk) – Úrad vysokého komisára OSN pre ľudské práva v správe zverejnenej vo štvrtok ostro kritizuje obe bojujúce strany ukrajinského konfliktu za zabíjanie civilistov pri neselektívnom ostreľovaní a tiež za popravy bojovníkov i civilistov bez zákonných formalít.

Správa podľa tlačovej agentúry AP uvádza, že v dvojročnom konflikte na východe Ukrajiny medzi vládnymi silami a Ruskom podporovanými povstalcami zahynulo do 2000 civilistov, takmer 90 percent z nich pri ostreľovaní obytných oblastí.

Odporúčame:

Jantárová mafia na Ukrajine má príjmy ako rozpočet armády

Správa tiež spomína popravy „významného množstva“ ľudí, ktorí boli údajne v styku s druhou stranou alebo s ňou sympatizovali. Podľa Úradu vysokého komisára OSN pre ľudské práva sa takéhoto zabíjania dopustili povstalecké skupiny i ukrajinské sily.

Správa ďalej tvrdí, že zdokumentovala prípady ukrajinských vojakov, ktorí boli úmyselne zabití preto, že odhalili týranie zo strany ukrajinských síl.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

14. júla 2016