Spoločnosť Upfield počas pandémie podporovala tých, ktorí to potrebovali

442296_foto upfield 1 676x451.jpg

10.6.2020 (Webnoviny.sk) – Spoločnosť Upfield darovala začiatkom mája Potravinovej banke Slovenska 404 krabíc výrobkov RAMA a Perla.

Pandémia koronavírusu vyvíjala tlak na tých, ktorí sú v núdzi. Nakupovanie potravín bolo nielen finančne, ale aj fyzicky náročné a do popredia sa dostávala otázka zdravej výživy a ochrany zdravia. Záleží nám na tom, aby nikomu nechýbala základná rastlinná potravina na domáce varenie a pečenie,“ hovorí Gábor Dósa, generálny riaditeľ spoločnosti Upfield SR.

Pandémia nového koronavírusu prevrátila bežné nákupné zvyklosti hore nohami. Ľudia začali brať tovar z obchodov vo veľkých množstvách najmä kvôli obavám a neistote. Údaje agentúry Gfk ukázali, že priemerný nákupný vozík vzrástol počas tohto obdobia približne o jednu tretinu. Maloobchodné prevádzky neboli pripravené na taký obrovský nárast dopytu a na určitú dobu sa z nich vytratili trvanlivé potraviny. Štúdia tiež ukázala, že objem predaja masla a margarínu vzrástol v marci a apríli o dvojciferné číslo.

Spoločnosť Upfield už v apríli odovzdala Slovenskej federácii potravinových bánk prvú dodávku takmer 3 600 kartónov produktov, a to celkom na 74 paletách. Teraz pridala ďalších 404 kartónov.

Spoločnosť Upfield Slovensko, spol s r.o., je dcérska firma spoločnosti Upfield, ktorá sa v roku 2018 odčlenila od spoločnosti Unilever a dnes je popredným výrobcom potravín rastlinného pôvodu.

Potravinová banka Slovenska je občianske združenie s humanitárnym zameraním. Je nevládne, apolitické a nie je viazané na žiadne náboženské hnutie. Riadi ju predsedníctvo volené valným zhromaždením, v ktorom sú reprezentované organizácie sociálneho a charitatívneho zamerania pôsobiace na území republiky.

Informačný servis

Viac k témam: PR, Upfield
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť Upfield počas pandémie podporovala tých, ktorí to potrebovali © SITA Všetky práva vyhradené.

10. júna 2020