Spoločnosť Rajo vníma rozhodnutie protimonopolného úradu ako tendenčné a napadne ho na súde

358411_sud 2 676x473.jpg

BRATISLAVA 10. mája (WebNoviny.sk) – Spoločnosť Rajo napadne rozhodnutie Protimonopolného úradu SR (PMÚ) o uložení pokuty na súde. Informovala o tom spoločnosť v reakcii na rozhodnutie Rady PMÚ o potvrdení prvostupňového rozhodnutia PMÚ, ktorým uložil pokuty spoločnosti Rajo a jej odberateľom.

Vykonštruované podozrenia

Výrobca mliečnych výrobkov vníma podľa zverejneného stanoviska konanie PMÚ SR ako silno tendenčné, vychádzajúce z vykonštruovaných podozrení.

„Tak ako v minulosti, tak aj dnes vnímame konanie a rozhodnutie protimonopolného úradu ako silno tendenčné, vychádzajúce z umelo navodených, vykonštruovaných podozrení. Protimonopolnému úradu SR sme jasne preukázali, že naše konanie bolo vždy zodpovedné tak voči zákazníkom, ako aj voči zákonom. Zároveň sme presvedčení, že kontroverzné rozhodnutie PMÚ SR jednoznačne zvráti rozhodnutie nezávislého súdu, na ktorý sa obrátime,“ uviedla spoločnosť Rajo v stanovisku.

Odporúčame:
Primátora Galanty odsúdili za machinácie pri verejnom obstarávaní, proti verdiktu sa odvolal

Rada Protimonopolného úradu SR potvrdila prvostupňové rozhodnutie PMÚ SR, ktorým úrad uložil pokuty spoločnosti Rajo a jej odberateľom – obchodným reťazcom CBA Slovakia, COOP Jednota Slovensko, Diligentia R.C, Kaufland, Terno Group, Billa, Retail Value Stores a Tesco Stores.

Vertikálne dohody obmedzili hospodársku súťaž

Celková výška uložených pokút dosahuje zhruba 10,27 milióna eur. Podľa PMÚ sa v čase od 28. mája 2009 do 28. februára 2014 spomínané firmy dopustili protisúťažného správania vo forme vertikálnych dohôd obmedzujúcich hospodársku súťaž.

Odporúčame:
Súdy v Bratislave majú nedostatok miesta pre spisy, minister Gál uvažuje o externých priestoroch

Spoločným cieľom dotknutých subjektov malo byť podľa PMÚ určenie cien pre ďalší predaj (tzv. RPM, resale price maintenance) v oblasti dodávok a predaja produktov značky Rajo v kategóriách mlieko, maslo, smotana pre koncových spotrebiteľov na území Slovenskej republiky.

Viac k témam: PMÚ Protimonopolný úrad, spoločnosť Rajo, súd
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť Rajo vníma rozhodnutie protimonopolného úradu ako tendenčné a napadne ho na súde © SITA Všetky práva vyhradené.

10. mája 2018