Spišiaci chcú prelomiť rekord v pití mlieka

Do pokusu o rekord počas Svetového dňa mlieka na školách sa zapoja žiaci zo všetkých materských a základných škôl v Spišskej Novej Vsi.POPRAD 26. septembra (WebNoviny.sk) – Svetový deň mlieka na školách, ktorý pripadá na stredu 28. septembra, si v Spišskej Novej Vsi pripomenú pokusom o prekonanie ďalšieho zo slovenských rekordov, tentoraz pôjde o rekord v pití mlieka.

„Podľa našich informácií by sa malo do pokusu zapojiť približne päťtisíc detí vo veku od troch do 15 rokov. Pod Tatrami sa mlieku tradične darilo, podhorské pastviny sú pre hovädzí dobytok ideálne. Takže budeme mladým Spišskonovovešťanom držať palce, aby sa pokus podaril,“ informoval primátor Spišskej Novej Vsi Ján Volný. Ako pripomenul, o rekord sa pokúsia žiaci všetkých materských a základných škôl v meste.

Podľa Volného mesto podporuje predaj domácich výrobkov, opätovne podporili osadenie mliekomatu, z ktorého si môžu obyvatelia Spišskej Novej Vsi načapovať čerstvé mlieko. „Kedysi bolo každodennou súčasťou jedálneho lístka, v posledných rokoch sa táto situácia zmenila. Keďže mlieko je dôležitým zdrojom prvkov a látok pre vývoj dieťaťa, rozhodli sme sa uskutočniť tento pokus o ustanovujúci slovenský rekord v pití mlieka,“ dodal.

Spišská Nová Ves sa už môže pochváliť najvyššou kostolnou vežou, najdlhšou obloženou bagetou, najdlhšou papierovou reťazou, najdlhšou kresbou na chodníku, najväčšou mozaikou z cestovín či rekordom v behu na vysokých opätkoch.

Svetový deň mlieka v školách pripadá vždy na poslednú stredu v septembri, v roku 2000 ho zaviedla Organizácia Spojených národov pre výživu a poľnohospodárstvo (FAO).

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

26. septembra 2016