Sociálna poisťovňa zverejnila formulár, ktorým je možné žiadať o odklad splatnosti poistného za december

374890_socpoistovna14 676x450.jpg

3.1.2022 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa zverejnila formulár čestného vyhlásenia, ktorým zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za december 2021. Lehota splatnosti sa im tak predĺži do 31. decembra 2024.

Informovala o tom Jana Hrabková z odboru komunikácie s verejnosťou. Odporúča sa využiť elektronický formulár, ktorý zabezpečí rýchlu spätnú väzbu o zapracovaní predĺženej splatnosti poistného. V nevyhnutnom prípade je možné využiť aj listinnú podobu formulára, ktorú treba doručiť do príslušnej pobočky Sociálnej poisťovne.

Odložiť si úhradu poistného môžu zamestnávatelia a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 % a viac. Predĺženie lehoty na zaplatenie poistného za december 2021 platí pre povinne nemocensky a povinne dôchodkovo poistenú SZČO a pre zamestnávateľa za časť poistného za zamestnávateľa, nie za zamestnanca.

Viac k témam: Čestné vyhlásenie, odklad splatnosti poistného, online formulár, SZČO Samostatne zárobkovo činná osoba, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa zverejnila formulár, ktorým je možné žiadať o odklad splatnosti poistného za december © SITA Všetky práva vyhradené.

3. januára 2022