Sociálna poisťovňa vyriešila technické problémy, odporúčajú aj iné spôsoby odovzdania výkazov

358075_socialna poistovna 676x443.jpg

BRATISLAVA 28. februára (WebNoviny.sk) – Problémy, ktoré v utorok avizovala Sociálna poisťovňa (SP) pri nasadení novej verzie dizajnu elektronických služieb, boli odstránené.

„Systém je funkčný a zamestnávatelia ho už teraz môžu v plnej miere využívať. Individuálne problémy pri práci s elektronickými službami treba nahlásiť štandardnou formou prostredníctvom kontaktného formulára na tejto adrese,“ uviedol hovorca SP Peter Višváder. Zavedenie nového dizajnu elektronických služieb podľa neho súvisí s modernizáciou systému a komfortnejším využívaním týchto služieb užívateľmi.

Technické problémy užívateľov

SP v utorok informovala o tom, že pri nasadení novej verzie dizajnu elektronických služieb sa vyskytli technické problémy spojené s prihlásením sa užívateľov z externého prostredia.

„Problém sa v praxi prejavuje tak, že časti užívateľov sa okrem iného nepodarí prihlásiť do tejto služby na prvýkrát, ale až po niekoľkonásobných opakovaných pokusoch,“ uviedol v utorok hovorca SP Peter Višváder. Poisťovňa podľa neho v týchto dňoch prijala niekoľko desiatok tisíc elektronických mesačných výkazov a registračných listov, ale zjavne nie od všetkých, ktorí túto povinnosť majú.

Alternatívne spôsoby odvzdania výkazov

„Vzhľadom na to, že v týchto dňoch sa očakáva na tieto služby a vstup do nich najväčší nápor, odporúčame využiť alternatívne spôsoby odovzdania výkazov, a to zaslanie mailom na adresu pobočky, resp. odovzdaním mesačných výkazov a registračných listov aj v papierovej podobe v príslušnej pobočke osobne,“ povedal v utorok Višváder.

Odporúčame:
Sociálna poisťovňa eviduje najväčší záujem nielen o poistenie v nezamestnanosti

Na prístup do elektronických služieb odporúčal primárne používať domovskú stránku, a nie cez staršie, predtým uložené linky.

Podnikatelia ako zamestnávatelia využívajú elektronické služby na elektronické odovzdanie mesačných výkazov svojich zamestnancov za uplynulý mesiac a registračných listov svojich zamestnancov pre budúce obdobie.

Viac k témam: Sociálna poisťovňa, zamestnávateľ
Zdroj: Webnoviny.sk – Sociálna poisťovňa vyriešila technické problémy, odporúčajú aj iné spôsoby odovzdania výkazov © SITA Všetky práva vyhradené.

28. februára 2018