SNS odmieta všetky útoky v súvislosti s modernizáciou slovenského zbrojného priemyslu

358973_img_4474 676x451.jpg

BRATISLAVA 9. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) odmieta všetky útoky v súvislosti s modernizáciou slovenského zbrojného priemyslu.

Za SNS tak reagoval podpredseda strany Anton Hrnko na vyjadrenia poslanca zo Sme rodina Milana Krajniaka vo fínskej televízii.

Verejnoprávna televízia YLE podľa Denníka N odvysielala reportáž o nákupe transportérov Patria, ktoré chcú objednať nominanti SNS za takmer 400 miliónov eur.

Údajná 20-percentná provízia

V reportáži sa objavil aj poslanec zo Sme rodina Milan Krajniak. Denník N píše, že fínskemu novinárovi Krajniak povedal, že má informácie o tom, že na transportéroch majú zarobiť podnikatelia blízki SNS. „Hovorí sa o provízii dvadsať percent z ceny zákazky,“ uviedol v reportáži podľa denníka Krajniak.

Denník N oslovil poslanca hnutia Sme rodiny a spýtal sa ho, odkiaľ má tieto informácie. „Krajniak svoje zdroje nekonkretizoval. Povedal iba to, že o províziách mu hovorili ľudia zo zbrojného biznisu,“ pripomína slovenský denník.

Odporúčame:
Kauza transportérov Patria sa dostala do Fínska, Krajniakovi hrozí žaloba za poškodenie mena

„Z tohto uhla pohľadu sa treba pozrieť aj na najnovšiu búrku v nočníku, ktorú rozpútali známe tváre v súvislosti s tendrom na nákup bojových vozidiel pre Ozbrojené sily SR. Podotýkam s tendrom, ktorý ešte nikto nevyhral, ale v ktorom má šancu uspieť slovenský výrobca,“ pokračuje Hrnko a dodáva, že Krajniak prišiel s tvrdením, že SNS má dostať za nákup týchto vozidiel 20-percentnú províziu.

„Toto tvrdenie je z ríše snov, ale zapadá do všeobecného ‚boja‘ dnešných aktivistov za slušné Slovensko,“ poznamenal podpredseda SNS.

Ministerstvo zvažuje trestné oznámenie

Ministerstvo obrany SR vyzýva poslanca Milana Krajniaka, aby predložil dôkazy o provízii do piatka 11. mája alebo aby sa ospravedlnil za svoje tvrdenia v reportáži pre fínskeho novinára.

„V opačnom prípade rezort obrany podá v piatok ráno za poškodzovanie dobrého mena trestné oznámenie. Pán Krajniak si asi mýli svoje pôsobenie na ministerstve vnútra, keď sa nakúpili Škody Fabie za 80 000 eur, s dnešnou dobou,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa rezortu obrany Danka Capáková.

Praktické vojskové skúšky prototypu bojového obrneného vozidla 8×8 sa skončili. Agentúru SITA o tom koncom apríla v tlačovej správe informovala Capáková. Ako ďalej spresnila, praktickú časť skúšok ukončil tím vojenských špecialistov. Prototypu bojového vozidla 8×8 je výsledkom spoločného slovensko-fínskeho vývoja. Nasledovať budú technicko-organizačné opatrenia, expertná analýza výsledkov a príprava materiálu pre vládu SR.

Vozidlo skúšali vojaci Ozbrojených síl SR a špecialisti Vojenského technického a skúšobného ústavu Záhorie (VTSÚ Záhorie) nepretržite od 19. marca do 26. apríla. Získané údaje z testov sa po skúškach vyhodnotia a zanalyzujú tak, aby výsledkom bol komplexný obraz o operačných a taktických parametroch vozidla. Výsledky sa spracujú do materiálu, ktorý následne minister obrany Peter Gajdoš predloží vláde aj s návrhom riešenia ďalšieho postupu.

Viac k témam: Anton Hrnko, Milan Krajniak, Ministerstvo obrany SR, Ozbrojené sily SR, Peter Gajdoš, SNS Slovenská národná strana, transportéry Patria
Zdroj: Webnoviny.sk – SNS odmieta všetky útoky v súvislosti s modernizáciou slovenského zbrojného priemyslu © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2018