SNS je pripravená aj na predčasné voľby, ale Danko nevidí v súčasnej opozícii reálnu alternatívu

369771_andrej danko 676x451.jpg

BRATISLAVA 12. marca (WebNoviny.sk) – Slovenská národná strana (SNS) je podľa slov jej predsedu Andreja Danka pripravená na všetky možnosti vrátane predčasných volieb.

Uviedol to v pondelok po zasadnutí predsedníctva strany, ktoré mu dalo mandát na rokovania aj s prezidentom Slovenskej republiky Andrejom Kiskom a tiež koaličnými partnermi, ktoré by sa mali uskutočniť v pondelok podvečer.

„Mám mandát na rokovania s našimi partnermi. Tiež sa môžem pýtať otázky, ktoré našich poslancov zaujímajú. Bude dôležité či lídri koaličných strán vedia garantovať jednotu svojich poslaneckých klubov, pretože v opačnom prípade nemá vláda SR budúcnosť,“ uviedol Danko.

Opozícia nepredstavuje reálnu alternatívu

Ako ďalej pokračoval, súčasná opozícia nepredstavuje reálnu alternatívu. Ak by však boli predčasné parlamentné voľby, SNS bude rešpektovať ich výsledok.

Odporúčame:
Aktualizované: Prezident Kiska pokračuje v rokovaniach o aktuálnej situácii so stranami Most-Híd a SNS

„Nemyslím si, že keď máme bojovať s mafiou, bude dobré, ak bude vo vláde človek, ktorý má na mafiu očividné kontakty. Ale ak budú parlamentné voľby v riadnom termíne, alebo predčasnom, verím, že ľudia sa slobodne rozhodnú, kto má spravovať tento štát,“ priblížil postoj SNS Danko.

Vyjadrenia Hrnka o Žitňanskej

Predseda národniarov odpovedal aj na otázky o vyjadreniach podpredsedu Antona Hrnka (SNS), ktorý v sobotu uviedol, že pripúšťa možnosť, že by SNS mohla žiadať odstúpenie ministerky spravodlivosti Lucie Žitňanskej (Most-Híd).

Odporúčame:
Hrnko nevylučuje, že SNS bude požadovať odchod ministerky Žitňanskej

„Tieto otázky zazneli na rokovaniach s okresnými a krajskými štruktúrami, preto si myslím, že pán Hrnko takúto možnosť komunikoval. Samozrejme, s líniou SNS sú miesta, ktoré sú v istom konflikte s prácou ministerky Žitňanskej, ale nemyslím si, že je to akútna otázka smerom k rekonštrukcii súčasného vládneho zoskupenia,“ doplnil predseda Národnej rady SR a líder SNS.

Odporúčame:
Aktualizované: Minister Robert Kaliňák oznámil, že odstupuje z funkcie

Podľa Danka je kľúčová teraz vládna väčšina v parlamente. Či má koalícia stále dostatok poslancov ukážu podľa neho až večerné rokovania po skončení Republikovej rady Mostu-Híd. „Uvidíme, či budeme mať viac ako 75 poslancov. My na tejto vláde nelipneme a ako som povedal, sme pripravení na všetky možnosti,“ uzavrel Danko.

V pondelok oznámil svoje odstúpenie aj podpredseda vlády a minister vnútra Robert Kaliňák (Smer-SD), čo bola požiadavka koaličného partnera Mostu-Híd. Ďalšie požiadavky nie sú známe, dnes podvečer by sa mali stretnúť koaliční lídri, aby našli riešenie súčasnej politickej situácie.

Viac k témam: Andrej Danko, Anton Hrnko, Ján Kuciak, Most-Híd, Robert Kaliňák, Smer-SD, SNS Slovenská národná strana, Vláda SR
Zdroj: Webnoviny.sk – SNS je pripravená aj na predčasné voľby, ale Danko nevidí v súčasnej opozícii reálnu alternatívu © SITA Všetky práva vyhradené.

12. marca 2018