Smer-SD ruší oslavy Medzinárodného dňa žien, dôvodom sú pohreby Kuciaka a Kušnírovej

368946_img_3867 676x445.jpg

BRATISLAVA 2. marca (WebNoviny.sk) – Strana Smer-SD ruší oslavy Medzinárodného dňa žien v Trnave a Námestove, keďže sú v piatok a v sobotu 3. marca pohreby zavraždeného Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej. Ako informovalo agentúru SITA tlačové oddelenie strany Smer, podujatia budú pokračovať od nedele 4. marca.

Jána Kuciaka a jeho priateľku Martinu Kušnírovú zavraždili v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači koncom minulého týždňa. V moderných dejinách Slovenska je to prvá vražda novinára. Pre vraždu už odstúpil minister kultúry Marek Maďarič, prezident Andrej Kiska vystúpi v nedeľu v RTVS. Do vyšetrenia prípadu sa vzdali svojich funkcií tajomník Bezpečnostnej rady SR Viliam Jasaň a štátna radkyňa Mária Trošková.

Odporúčame:
Vraždou Kuciaka sa zaoberá aj Európsky parlament, na Slovensko vyšle monitorovaciu skupinu

Ich mená sa totiž vyskytovali v článku, na ktorom Kuciak pracoval. Venoval ho možnému zneužitiu eurofondov do poľnohospodárstva organizovaným zločinom a možným prepojeniam na štát. Situácia vyvolala napätie vo vládnej koalícii. V Moste-Híd tvrdia, že bez odchodu ministra vnútra Roberta Kaliňáka a policajného prezidenta Tibora Gašpara nebude verejnosť vyšetrovaniu veriť.

Viac k témam: MDŽ Medzinárodný deň žien, Robert Fico, Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Smer-SD ruší oslavy Medzinárodného dňa žien, dôvodom sú pohreby Kuciaka a Kušnírovej © SITA Všetky práva vyhradené.

2. marca 2018