Slovenský futbalový zväz sa dištancuje od informácií, že klamal o termíne zrušeného superpohára

379114_imgl2610 676x451.jpg

BRATISLAVA 22. júna (WebNoviny.sk) – Slovenský futbalový zväz (SFZ) reaguje na medializované informácie, ktoré sa objavili po tom, ako na základe rozhodnutia Krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava a mestskej časti Bratislava-Nové Mesto bol zrušený finálový duel o Česko-slovenský superpohár.

Ten mali odohrať v piatok 29. júna 2018 od 16.30 h na bratislavských Pasienkoch úradujúci víťazi národných pohárov ŠK Slovan Bratislava a SK Slavia Praha.

Odporúčame:
Duel o Česko-slovenský superpohár medzi Slovanom a Spartou zrušili, rozhodla nielen polícia

Slovenský futbalový zväz dal stanovisko prostredníctvom svojej oficiálnej stránky, agentúra SITA ho uvádza v plnom znení, bez výrazných redakčných úprav:

„Slovenský futbalový zväz sa dištancuje od medializovaných informácií o tom, že klamal v súvislosti s termínom finále Česko-slovenského superpohára, ktoré sa malo odohrať 29. júna 2018 na štadióne Pasienky v Bratislave medzi ŠK Slovan Bratislava a SK Slavia Praha. Tento termín si schválili slovenské i české kluby. Návrh, aby sa zápas odohral 29. júna 2018, vzišiel zo strany českej Ligovej futbalovej asociácie (LFA) a slovenská Únia ligových klubov (ÚLK) ho aklamačne schválila na svojom zasadnutí dňa 24. októbra 2017. Na stretnutí dňa 12. júna 2018, na ktorom sa stretli zástupcovia ŠK Slovan Bratislava, SK Slavia Praha a SFZ, síce Slovan navrhol odohrať zápas 30. júna o 18.00 h, ale tento deň je hracím dňom na MS v Rusku a hoci sa v čase o 18.00 h na majstrovstvách sveta nehrá žiaden zápas, ani jedna z verejnoprávnych televízií (RTVS, ČT) by Superpohár neodvysielala a teda by ho nemohli sledovať fanúšikovia pri televíznych obrazovkách. Slovenský futbalový zväz sa dištancuje od tvrdení, že nemal záujem Superpohár zorganizovať a že neurobil pre túto organizáciu maximum. Slovenský futbalový zväz necíti žiadnu vinu a nie je si vedomý žiadnej chyby pri organizácii podujatia. Ako organizátor podujatia sme urobili v predstihu všetky potrebné opatrenia a vylepšenia vybavenia štadióna na Pasienkoch tak, aby sme na štadióne vytvorili bezpečné podmienky pre oboch účastníkov zápasu, hráčov, fanúšikov oboch táborov i nezainteresovaných vrátane rodín s deťmi a mládeže, zástupcov sponzorov, médií i oboch futbalových asociácií s jednoznačným cieľom, aby futbalový zápas prebehol v dobrej futbalovej atmosfére a priniesol pekný a kvalitný zážitok ľuďom na štadióne i doma pri televíznych obrazovkách. Ani polícia a ani mestská časť nespochybnili našu snahu a pripravenosť vnútri štadióna. Vážnym dôvodom na zrušenie podujatia však zostala potenciálna hrozba v uliciach mesta mimo právomoci a dosahu SFZ. Veľmi nás mrzí, že futbaloví fanúšikovia oboch krajín nebudú môcť vyvrcholenie pohárovej sezóny vidieť a zažiť.“

Viac k témam: Česko-slovenský superpohár vo futbale, futbal, SFZ Slovenský futbalový zväz
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenský futbalový zväz sa dištancuje od informácií, že klamal o termíne zrušeného superpohára © SITA Všetky práva vyhradené.

22. júna 2018