Slovensko zažilo podľa SaS nevídanú vzburu občanov, Ficovo „kuvikanie o útokoch“ sa nepotvrdilo

359781_fc8a3795 676x451.jpg

BRATISLAVA 10. marca (WebNoviny.sk) – Ľudia chcú dnes dve prosté veci. Spravodlivý štát a vládu, ktorá bude spravodlivosť v štáte pestovať, nie ju ničiť. Uvádza sa to vo vyhlásení strany Sloboda a Solidarita (SaS) k piatkovým masovým demonštráciám v slovenských mestách.

V piatok na slovenských námestiach bolo všetkým jasné, že spravodlivý štát je možný len bez vlády Roberta Fica. Existuje len jediná správna a legálna cesta, ako túto požiadavku splniť. Sú ňou predčasné parlamentné voľby, z ktorých vyjde demokratická vláda, schopná vrátiť štát do lona civilizovanej Európy, píše sa ďalej vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytla hovorkyňa SaS Katarína Svrčeková.

Odporúčame:
Fico zvolal Bezpečnostnú radu, na zhromaždení „Za slušné Slovensko“ vraj hrozia konfrontácie

Podľa vyhlásenia zažilo Slovensko v piatok nevídanú občiansku vzburu proti arogancii moci a neprávosti. Uskutočnila sa bez provokácií a incidentov v súlade s tradíciou pokojných demonštrácií v novembri 1989. Nepotvrdilo sa kuvikanie Roberta Fica o útokoch na verejné budovy.

Na protestoch sa zúčastnili občania všetkých vekových kategórií, i tí, ktorí sa narodili po roku 1989. Všetkým patrí vďaka za odvahu vyjadriť svoj postoj.

“Dnes nastala doba, keď sa pod požiadavkou uskutočnenia predčasných parlamentných volieb zjednocuje celá spoločnosť. Občania týmto vysielajú vláde Roberta Fica a poslancom vládnej koalície silný a jasný odkaz: Podporte pád tejto vlády a hlasujte za predčasné voľby. Slovensko je stále demokratickou krajinou a strana je presvedčená, že ňou aj zostane. Nemôže pre dôstojnú pamiatku Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej urobiť viac ako to, že bude slušnou krajinou, o ktorej rozhodnú ľudia, nie oligarchovia a organizovaný zločin,“ uvádza vyhlásenie SaS.

Odporúčame:
Foto: Ľudia na zhromaždení „Za slušné Slovensko“ štrngali kľúčmi a skandovali Dosť bolo Fica (aktualizované)

Zhromaždenie s názvom Postavme sa za slušné Slovensko bolo v piatok v 48 slovenských mestách a v sedemnástich zahraničných metropolách. Organizátori žiadali nezávislé vyšetrenie vraždy investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Tiež žiadali novú dôveryhodnú vládu, ktorej súčasťou nebudú ľudia, podozriví z korupcie a prepojenia na organizovaný zločin.

Viac k témam: Ján Kuciak, pochod „Za slušné Slovensko“, Richard Sulík, Robert Fico, SaS Sloboda a Solidarita
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko zažilo podľa SaS nevídanú vzburu občanov, Ficovo „kuvikanie o útokoch“ sa nepotvrdilo © SITA Všetky práva vyhradené.

10. marca 2018