Slovensko podľa prezidenta Kisku potrebuje vládu, ktorej budeme môcť veriť

360630_533w9772 676x361.jpg

BRATISLAVA 17. marca (WebNoviny.sk) – Slovensko potrebuje nepolarizujúcu vládu, takú vládu, v ktorej budeme môcť každému členovi veriť, že urobí všetky kroky na rýchle vyšetrenie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

„Len takáto vláda sa môže usilovať o dôveru moju a potom o dôveru Národnej rady SR a verejnosti. V tejto súvislosti som, samozrejme, pripravený dôsledne využívať všetky ústavné právomoci hlavy štátu,“ napísal v sobotu prezident na svoj facebookový profil. Ako dodal, pred tým, ako Pellegriniho zostavením novej vlády poveril, mu na rokovaní jasne povedal, ako sú nielen jeho očakávania.

Odporúčame:
Pellegrini začal rokovania o novej vláde, vyjadril sa aj k podpáleniu centrály Smeru-SD

Doterajší premiér Robert Fico podal vo štvrtok do rúk prezidenta Andreja Kisku demisiu vlády. Prezident demisiu prijal a zostavením novej vlády poveril doterajšieho vicepremiéra Petra Pellegriniho. Do zostavenia novej vlády zostáva Fico premiérom v demisii.

Očakáva sa, že Pellegrini by mal novú vládu, v ktorej príde k viacerým personálnym zmenám, predstaviť. Na stoličky ministrov spravodlivosti, kultúry, vnútra, sociálnych vecí a rodiny či vicepremiéra pre informatizáciu si sadnú vo vláde Petra Pellegriniho už sadnú nové tváre.

Viac k témam: Andrej Kiska, Ján Kuciak, Martina Kušnírová, Peter Pellegrini, Robert Fico, vražda
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko podľa prezidenta Kisku potrebuje vládu, ktorej budeme môcť veriť © SITA Všetky práva vyhradené.

17. marca 2018