Slovensko opäť zaplavia narcisy na pomoc onkologickým pacientom

371269_04 2 676x451.jpg

BRATISLAVA 30. marca (WebNoviny.sk) – Dobrovoľníci so žltými narcismi už o dva týždne opäť vyjdú do ulíc slovenských miest, aby pomohli onkologickým pacientom.

Už 22. ročník celoslovenskej finančnej zbierky Deň narcisov sa uskutoční v piatok 13. apríla. Informovala o tom organizácia Liga proti rakovine, ktorá zbierku organizuje.

Dobrovoľný príspevok do pokladničky

Dobrovoľníci v žltých tričkách budú vyberať príspevky a odmeňovať darcov odznakmi v podobe žltých narcisov, ktoré symbolizujú nádej a spolupatričnosť s tými, ktorí bojujú s onkologickým ochorením.

Odporúčame:
Deň narcisov 2017: napriek dažďu takmer milión eur

Vhodením dobrovoľného príspevku do pokladničky ľudia pomôžu získať finančné prostriedky na konkrétnu praktickú pomoc pacientom s rakovinou a ich rodinám na celom Slovensku.

„Pripnutím žltého kvietku v Deň narcisov vysielame onkologickým pacientom odkaz, že nie sú vo svojom ochorení sami, že ich boj sa týka nás všetkých, a že majú našu podporu,“ uvádza Liga proti rakovine na svojej internetovej stránke.

Prispieť sa dá aj zaslaním SMS

Minulý rok sa počas zbierky podarilo vyzbierať 943-tisíc eur. Vďaka týmto financiám Liga proti rakovine každoročne zastrešuje psychosociálne projekty, ktoré sú určené na priamu pomoc onkologickým pacientom a ich rodinám. V Centrách pomoci v Bratislave, Martine a Košiciach denne pripravuje program a ponúka širokú škálu služieb vrátane rehabilitácií, jazykových kurzov, prednášok a workshopov.

Časť financií zo zbierky je určená na priamu finančnú pomoc pacientom, ktorí sa v dôsledku ochorenia ocitli v hmotnej núdzi. Liga proti rakovine sa okrem toho stará o prevenciu a informovanosť verejnosti, podporuje zdravotnícke zariadenia, nemocnice, iné občianske združenia i výskum v oblasti liečby onkologických ochorení.

Prispieť do zbierky môže každý aj mimo hlavných zbierkových dní. Napríklad vkladom na účet Ligy proti rakovine SK09 0900 0000 0054 5454 5454 alebo zaslaním SMS v hodnote dve eurá na číslo 848 v sieti všetkých mobilných operátorov.

Viac k témam: Deň narcisov, rakovina
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko opäť zaplavia narcisy na pomoc onkologickým pacientom © SITA Všetky práva vyhradené.

30. marca 2018