Slovensko je podľa Krajniaka pod tlakom, o islame nehovorí

Podľa podpredsedu strany Sme rodina je Slovensko súčasťou západu, ale musí si uchovať vlastnú identitu, pretože inak neprežije ani Slovensko a nepomôže ani západu.

BRATISLAVA 17. augusta (WebNoviny.sk) – Slovensko je dnes podľa podpredsedu hnutia Sme rodina Milana Krajniaka pod tlakom troch strán. Ako povedal dnes v rozhovore pre agentúru SITA, Slovensko nemôže byť mostom medzi týmito tromi stranami, ale hrádzou.

Zo západu sa sem tlačí civilizácia, ktorá nie je tradičná európska. Ja ju volám eurojakobínska. To sú predstavy o tom, že treba všetky stereotypy z minulosti zničiť a postaviť lepší svet. Myslia to vážne, že by sme mali mať v každej kaviarni tri WC. Jeden pre mužov, druhý pre ženy a tretí pre transgender ľudí. To je taká hovadina, že nad tým zostáva stáť rozum,“ vyhlásil Krajniak s tým, že títo ľudia to myslia vážne. Voči tomu sa musíme podľa neho brániť, pretože prídeme o svoju identitu.

Ruská predstava o spolupráci je úplne iná

Keď aj Slovensko a stredná Európa prídu o svoju identitu, potom to, čo voláme západ, nič nezachráni. Ja by som veľmi chcel, aby sme západ zachránili, pretože Slovensko je súčasťou západu,“ uviedol. Podľa neho Slovensko je súčasťou západu, ale musí si uchovať vlastnú identitu, pretože inak neprežije ani Slovensko a nepomôže ani západu.

Z juhu sa sem podľa Krajniaka tlačí islam, čo je úplne iná civilizácia, o ktorej netreba ani rozprávať. „Z východu sa sem tlačí pravoslávna civilizácia. Rusko je veľmoc. Má svoje záujmy. Rusko chce s nami spolupracovať na slovanskej linke, ale ich predstava o spolupráci je úplne iná, ako naša. Ich predstava vždy bola a je, že by sme sa mali prispôsobiť my im,“ upozornil podpredseda Sme rodina. Rusi nás majú podľa neho radi, sú pripravení nás akceptovať, ale naše predstavy o slobode, ako by mal fungovať štát v ľudských právach, sú historicky iné ako ruské.

My sme teraz pod tlakom týchto troch strán. Sú tu tri iné civilizácie. My si musíme povedať, či chceme zachovať našu civilizáciu a tým aj našu slobodu žiť podľa spôsobu života, na ktorý sme zvyknutí,“ dodal.

V histórii vidí veľa neodvratných megatrendov

Slovensko nemôže hrať podľa Krajniaka úlohu mosta medzi týmito tromi civilizáciami. „Na to sme príliš malí. Mosty sa navyše vyhadzujú do vzduchu. Slovensko môže uspieť iba vtedy, ak bude hrať rolu hrádze, ktorá sa bude snažiť odkloniť a vzdorovať megatrendom, ktoré sa na nás valia,“ povedal. V histórii vidí Krajniak veľa neodvratných megatrendov.

Za slovenského štátu si slovenskí lídri mysleli, že Nemecko vyhralo viacero vojen, tak rýchlo sa k nemu treba pridať, lebo inak dopadneme zle. Po niekoľkých rokoch bol megatrend preč. Potom prišiel komunizmus. Znovu si mnoho lídrov povedalo, rýchlo sa pridajme k ruským komunistom, lebo inak bude so Slovenskom zle. Ale ani komunizmus tu už nie je,“ upozornil Krajniak. Pre Slovensko podľa neho nie je ani cesta novodobých osvietenských bruselských eurojakobínov. „To už vykapáva. Máme šancu len tak, že si udržíme to svoje. Keď sa budeme snažiť byť sami sebou. Chrániť si to, čo je pre nás posvätné,“ dodal.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. augusta 2016