Slovenskí športovci predviedli, čo si budú obliekať v Riu

Oblečenie pre OH 2016 predvádzal úradujúci majster sveta v chôdzi na 50 km Matej Tóth, kladivári Martina Hrašnová a Marcel Lomnický, strelci Danka Barteková a Erik Varga, kajakár Peter Gelle či triatlonista Richard Varga.

BRATISLAVA 27. apríla (WebNoviny.sk) – Slovenskí športovci sa v stredu večer zmenili na modelov a modelky, aby predviedli oblečenie, v ktorom sa predstavia počas tohtoročných olympijských hier v brazílskom Riu de Janeiro. Fashion Show s prezentáciou oficiálneho odevu slovenskej výpravy na hrách XXXI. olympiády v Riu de Janeiro (5. – 21. augusta 2016) sa presne 100 dní pred slávnostným otvorením OH uskutočnila v budove Slovenskej sporiteľne na Tomášikovej 48 v Bratislave.

Oblečenie predvádzal úradujúci majster sveta v chôdzi na 50 km Matej Tóth, kladivári Martina Hrašnová a Marcel Lomnický, strelci Danka Barteková a Erik Varga, kajakár Peter Gelle či triatlonista Richard Varga. Na odeve slovenských športovcov do Ria prevládajú národné farby biela, modrá a červená a objavuje sa na ňom už dvakrát osvedčený čičmanský motív.

Vzory sú dobre zladené a materiál je príjemný a pohodlný. Verím, že všetky druhy oblečenia využijeme a splnia svoj účel,“ povedal Peter Gelle v prezentácii na facebooku Plus Jeden Šport. „Čičmiansky vzor sa nám určite páči. Bude nás to identifikovať. Pevne verím, že o pár rokov tým bude Slovensko známe vo svete,“ pridal postrehy z oficiálneho oblečenia do Ria Matej Tóth. „Veľmi sa teším, že budeme v národných farbách dobre rozpoznateľní. Tiež sa teším, že sú to opäť čičmianske vzory. Je to príjemný symbol, ktorý mám veľmi rada a budeme ho nosiť už na tretej olympiáde. Dúfam, že to ocenia nielen naši športovci, ale aj všetci fanúšikovia a ľudia v olympijskej dedine,“ uviedla Danka Barteková.

Bielo-modro-červená kolekcia oblečenie sa zrodila v spolupráci so športovcami. „Vznikla na pôde Slovenského olympijského výboru, kde sme sa so športovcami stretávali a je to naša spoločná práca bez dvorného dizajnéra. So vzormi z Čičmian sme začali v roku 2012 a do dnešného dňa sme nemali žiadny negatívny ohlas, iba pozitíva. Preto naďalej pokračujeme s Čičmanmi na odeve našich športovcov a snažíme sa vytvoriť tradíciu,“ informovala marketingová manažérka SOV Eva Gažová.“ Tiež poznamenala, že slovenskí olympionici si počas hier v Riu budú obliekať niekoľko druhov odevov podľa toho, kde sa práve budú nachádzať a čo budú robiť. „Máme slávnostné oblečenie ešte na území Slovenska na sľub prezidentovi a potom oblečenie pre Rio. Tam treba rozlišovať odev pre voľný čas, ďalej na stupne víťazov, čo je bielo-modrá kombinácia. Ďalšou kolekciou je tá pre otvárací a záverečný ceremoniál a tiež pre pohyb po olympijskej dedine.“

Gažová pridala aj jednu zaujímavosť: „Oslovili sme aj dve mladé návrhárky. Jedna nám urobila štýlové legíny a druhá navrhla krásne čičmianske pomožky. Sme veľmi spokojní s výsledkom.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

27. apríla 2016