Slovenskí hokejisti si voľno užili aj plavbou Petrohradom

Útočník Libor Hudáček si na lodi užíval pekné počasie, najviac z celého mesta sa mu páči Chrám svätého Izáka.

PETROHRAD 12. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia mala vo štvrtok na svetovom šampionáte voľný deň nielen od zápasu, realizačný tím zvolil pauzu aj v tréningovom procese.

Popoludní absolvovala celá slovenská výprava dvojhodinovú plavbu loďou po petrohradskej rieke Neva a priľahlých kanáloch, podľa ktorých samotné mesto nazývajú aj „Benátky severu“ alebo „Ruský Amsterdam“. Hráči i realizačný tím sa prostredníctvom anglického výkladu dozvedeli mnoho nového o takmer päťmiliónovom ruskom meste.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Bolo to pekné. Už sme tu pár dní, takže už som niečo videl. Celá táto plavba bola príjemným spestrením. V Petrohrade som bol ako hráč KHL veľakrát, ale mesto som nevidel. Obzvlášť teraz na jar vyzerá úplne inak ako počas klubovej sezóny. Počas plavby sme videli mnoho zaujímavých zákutí Petrohradu, napríklad Ermitáž z druhej strany. Väčšinu času plavby som bol na hornej otvorenej palube a výkladu som veľmi nerozumel. Počul som ho dobre, až keď som zišiel do dolnej zasklenej časti. Možno je škoda, že som nesedel dole od začiatku, lebo bolo celkom interesantné, čo nám sprievodkyňa rozprávala,“ prezradil obranca Dominik Graňák a doplnil: „Nemôžem hovoriť za všetkých, či sme prišli na iné myšlienky. Všetci máme hokej do istej miery v hlave. Je fajn, že si môžeme aspoň jeden deň úplne oddýchnuť, bez tréningu.“

Plavbu po Neve si užíval útočník Libor Hudáček, ktorý už skôr nazbieral mnoho informácií o minulosti a súčasnosti Petrohradu. Ako sám priznal, s pribúdajúcim vekom ho totiž stále viac zaujíma história miest, ktoré navštívi. „V Petrohrade sa mi najviac páči Chrám svätého Izáka, od ktorého sme začínali plavbu. Každý deň nad tým rozmýšľam, ako to mohli postaviť. Na štvrtkovej plavbe som si viac užíval počasie. Na podobnej plavbe som už bol, takže som to všetko počul. Aj mi bolo trochu zle z toho, ako nás voda hádzala,“ priznal 25-ročný Spišiak. „Na lodi sme sa rozprávali, o hokeji aj o iných témach. Sme tu v práci, takže sa musíme aj chceme baviť o hokeji,“ priznal rodák z Levoče Libor Hudáček.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

12. mája 2016