Slovenskí hokejisti držali krok, kým neprišli fínske góly

Gólové suchoty zverencov Zdena Cígera trvajú už sedem celých tretín a dovedna 143 minút.PETROHRAD 15. mája (WebNoviny.sk) – Gól Tomáša Jurča z 37. min stredajšieho súboja s Bieloruskom je stále posledným slovenským presným zásahom na 80. majstrovstvách sveta v hokeji. Gólové suchoty zverencov Zdena Cígera trvajú už sedem celých tretín a dovedna 143 minút. Na toto „šialené“ číslo sa slovenskí hokejisti dostali po dvoch víkendových prehrách s Kanaďanmi a Fínmi – zhodne 0:5.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Obrazom: Slováci prehrali s Fínmi

„Hrali sme dobre, ale opäť sme nepremenili šance. Aj ja som mal nejaké, no nevyšlo mi to. Držali sme so súperom krok celý zápas, ale oni nám dali góly v presilovkách, zatiaľ čo my sme tie naše nevyužili. My, útočníci, musíme dávať góly, defenzíva bola dobrá. Fíni sú dobrí korčuliari, to ich zdobí. Dovolili sme im streliť góly, využili to,“ komentoval pre RTVS útočník Pavol Skalický, ktorý bol vyhlásený za najlepšieho hráča slovenského tímu.

Viac o zápase Slovensko – Fínsko:

Video: Slováci s ďalším debaklom, Fínom podľahli 0:5

Obrazom: Slováci opäť neskórovali, nádej na štvrťfinále žije

Cíger po prehre s Fínmi: Musíme sa zobudiť a niečo vymyslieť

Fíni vynulovali Slovákov, kométa zažiarila, píšu médiá

V prvej tretine mali Slováci viac striel ako Fíni

Proti Fínom to bolo v prvej tretine nádejné, Slováci na strely na bránku dominovali 5:2.

Skóre však zostalo bezgólové. Stačila chvíľková nepozornosti v druhej časti a dva fínske góly v rozpätí 30 sekúnd stanovili ďalší vývoj. V tretej tretine to už boli typickí Fíni – korčuľovali a kombinovali do úmoru, zatiaľ čo Slováci sa zväčša len pasívnejšie prizerali. Vpredu už neboli nebezpeční. Pomer striel – 19:3 pre výber zo severu Európy.

„Proti Fínom sme chceli hrať zodpovedne všetci piati dopredu aj dozadu. V prvej tretine sa nám to darilo, potom prišla oslabovka a nešťastne som to tam tečoval. Po dvoch fínskych góloch sa nám to rozsypalo. Musíme sa poučiť a zobrať si to do ďalšieho zápasu,“ upozornil útočník Marko Daňo, ktorý stále čaká na svoj prvý gól na svetovom šampionáte.

Konkurz na strelca pokračuje

Konkurz na strelca bude vyhlásený aj v utorok proti Američanom. Akokoľvek sa to zdá neuveriteľné, ale Slováci stále majú šancu na štvrťfinále. Stačí zdolať hráčov USA v kombinácii s tým, že Francúzi nesmú získať proti Kanaďanom a Bielorusom viac ako 4 body. A to nie je nereálne.

„Keď budeme hrať proti Američanom jednoducho a účelne, budeme môcť pomýšľať na nejaký výsledok. Ak budeme vymýšľať, tá šanca tam nebude,“ myslí si kapitán Andrej Sekera. „Nesmieme zaváhať ani na sekundu alebo minútu – dve a dobre sa pripraviť. Šanca na postup stále žije,“ dodal útočník Tomáš Marcinko. „Kým to máme vo vlastných rukách, budeme bojovať. S Američanmi musíme korčuľovať do konca a streliť nejaký gól,“ burcuje brankár Július Hudáček.

Súboj Slovensko – USA odohrajú na ľade arény Jubilejnyj v Petrohrade v utorok 17. mája od 11.15 h SELČ.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. mája 2016