Slovenskí hokejisti absolvovali tímové fotenie, Jurčo si doberal trénera Ramsayho

374920_timove_fotenie 676x392.jpg

KODAŇ 10. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia absolvovala pred štvrtkovým predpoludňajším rozkorčuľovaním na duel proti Francúzom tímové fotenie. Hokejisti SR ho mali za sebou rýchlo a bez akýchkoľvek výstrelkov či nezdarov.

Dvanáste fotenie Graňáka

Niektorí Slováci prišli na ľad so starostlivo upravenými účesmi, aby na spomienkovej fotografii vyzerali čo najlepšie. Poriadne vyčesaný bol útočník Marek Hovorka.

„Dal som si len trochu gélu na ruku, aby som mal výzor vlhkých vlasov. Najviac sa fešákoval asi Adam Jánošík. Bol trochu nervózny, že mu stoja vlasy dupkom,“ prezradil s úsmevom 33-ročný center.

Záležať si na sebe dal aj Martin Bakoš. „Pred zrkadlom som bol iba päť sekúnd,“ zasmial sa a pokračoval: „Trochu vody a bolo hotovo. Na zrkadlo bola čakačka asi sedem minút.“

Odporúčame:
MS v hokeji 2018: Vizitky slovenských hokejistov (foto)

Už na dvanástom svetovom šampionáte hrá aktuálne obranca Dominik Graňák, ktorý tak má z celej šatne najväčšie skúsenosti s tímovým fotením.

„Fotenie patrí ku každému turnaju a ani neviem, či by som našiel všetky fotky. O pár rokov to bude isto pekná spomienka. Klame ten, kto povie, že pred fotením sa nepozrie do zrkadla. Ale isto netrávim pred zrkadlom najviac času,“ hovorí.

Jurčo sa pýtal Ramsayho na ofinu

Obranca Adam Jánošík zostal prekvapený, keď sa dozvedel, že ho spoluhráči označili za toho, kto sa najviac pripravoval na fotenie a najdlhšie „blokoval“ zrkadlo.

„Chlapci to na mňa narafičili. Bolo to úplne naopak. Šiel som do kúpeľne a ani som sa tam nevošiel, toľko tam bolo chalanov. Boli tam Haky (Marcel Haščák, pozn.), Baky (Martin Bakoš, pozn.) a Jurky (Tomáš Jurčo, pozn.), ktorý je náš najväčší manekýn. Nahnevaný som sa otočil a teraz to všetci hodili na mňa,“ povedal.

Aj v minulosti bolo zjavné, že na účese si dáva záležať útočník Tomáš Jurčo. Bolo to tak napríklad pred dvoma rokmi v Petrohrade a potvrdilo sa to aj teraz, aj keď sám to priznať nechcel. „Nie som veľmi na fotenie. Väčšinou nepoužívam žiadne produkty na úpravu vlasov,“ poznamenal.

Počas príprav na fotenie si dovolil aj žartík na úkor hlavného trénera Craiga Ramsayho, skúsený kouč nemá na hlave vlasy. „Pýtal som sa ho, či je upravený a či si dal ofinu na správnu stranu. Zobral to s humorom,“ prezradil a vzápätí doplnil: „Verím, že dnes budem hrať.“

Viac k témam: hokej, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2018, slovenská hokejová reprezentácia
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskí hokejisti absolvovali tímové fotenie, Jurčo si doberal trénera Ramsayho © SITA Všetky práva vyhradené.

10. mája 2018