Slovenské Skeetarky získali na ME bronzové medaily

Trio Danka Barteková, Andrea Stranovská a Veronika Sýkorová obsadilo v tímovej súťaži skeetu žien 3. priečku so súčtom 204 bodov, rovnaký výkon mali na konte aj štvrté Britky a len o bod viac druhé Talianky.

LONATO 9. júla (WebNoviny.sk) – Po zlate Zuzany Rehák Štefečekovej v trape žien pribudla do slovenskej zbierky na majstrovstvách Európy v streľbe z brokových zbraní v talianskom Lonate druhá medaila. V sobotu ju vybojovali skeetarky a mala bronzovú hodnotu.

Trio Danka Barteková, Andrea Stranovská a Veronika Sýkorová obsadilo v tímovej súťaži skeetu žien 3. priečku so súčtom 204 bodov, rovnaký výkon mali na konte aj štvrté Britky a len o bod viac druhé Talianky. Suverénnymi víťazkami spomedzi 9 družstiev boli Cyperčanky (209).

Odporúčame:

Skvelá Rehák Štefečeková obhájila európsky titul v trape

Zverenky reprezentačného trénera Juraja Sedláka síce neobhájili lanské zlato zo slovinského Pragerska pri Maribore a nezavŕšili víťazný hetrik (triumfovali aj v roku 2014 v maďarskej Sarlóspuszte), ale získali od roku 2006 už deviatu tímovú medailu (5 – 1 – 3), pričom len v rokoch 2009 v chorvátskom Osijeku a 2012 v cyperskej Larnake zostali tesne za stupňom víťazov – na 4. priečke.

Šancu zveľadiť úspešné vystúpenie je pre Slovensko aj v pretekoch jednotlivkýň. Danka Barteková trafila 71 (23-24-24) zo 75 terčov a napokon ako posledná šiesta prenikla z kvalifikácie do vyraďovacej časti. V semifinále však všetky aktérky vrátane víťazky kvalifikačnej časti Chiary Cainerovej z Talianska, ktorý absolútnym výkonom 75 terčov vyrovnala svetový rekord svojej krajanky Diany Bacosiovej, začínajú z rovnakej pozície. Barteková obhajuje minuloročné striebro.

Skúsená Andrea Stranovská v konkurencii 38 žien obsadila výkonom 68 terčov (24-22-22) štrnástu pozíciu. „V aktuálnej sezóne som sa nevedela nájsť, trápila som sa, nedokázala som si pomôcť a v myšlienkach som mala aj koniec kariéry, hoci som nechcela skončiť s horšími výsledkami. Na ME som dúfala v trochu lepší výkon, ale myslím si, že to, čo som dosiahla, nie je najhoršie. Aj keď sa to nezdá, získať v tímoch medailu je tiež náročné. Dnes sme do poslednej chvíle tŕpli, či nás niekto ešte nepreskočí a nezostaneme štvrté bez cenného kovu. Napokon sme na ´plichtu´ boli tretie. Je fajn, keď sa každý rok podarí nejaké tímové pódiové umiestnenie,“ poznamenala Stranovská.

Veronike Sýkorovej sa nepodarilo zopakovať lanský úspech v podobe 5. priečky. Tentoraz jej 65 terčov (21-23-21) stačilo na 28. stupienok. „Moje vystúpenie nebolo vydarené, celá sezóna mi však nevychádza. Vždy to môže byť lepšie, ale vzhľadom k tomu, že nie som psychicky na tom dosť dobre, tak som rada aj za toto. Veľmi sa teším, že napriek chybám a môjmu nižšiemu výsledku to stačilo na medailu aspoň v družstvách,“ skonštatovala Sýkorová.

Výsledky – sobota:

skeet
ženy (poradie po kvalifikácii):
1. Chiara Cainerová (Tal.) 75 b. – vyrovnaný svet. rekord, 2. Elena Allenová (V. Brit.) 74, 3. Konstantia Nikolaouová (Cyp.) 73, 4. Nadežda Konovalovová (Rus.) 72, 5. Vanessa Hauffová (Nem.) 72, 6. Danka Barteková 71, 14. Andrea Stranovská 68, 28. Veronika Sýkorová (všetky SR) 65
družstvá: 1. Cyprus 209, 2. Taliansko 205, 3. Slovensko 204

juniorky (poradie po kvalifikácii): 1. Alina Fazilzianovová (Rus.) 67, … 13. Lucia Kopčanová (SR) 63
družstvá: 1. Česko 196, 2. Nemecko 185, 3. Turecko 182

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. júla 2016