Slovenska strávila noc v rakúskych horách, utrpela zranenia

Slovenka, ktorá počas túry v regióne Oberpinzgau v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko stratila v hmle orientáciu utrpela zranenia, pre ktoré nemohla pokračovať v ceste a noc strávila sama v horách.SALZBURG 7. júla (WebNoviny.sk) – V nadmorskej výške okolo 2500 metrov nad morom musela štvrtkovú noc prečkať 28-ročná Slovenka, ktorá počas túry v regióne Oberpinzgau v rakúskej spolkovej krajine Salzbursko stratila v hmle orientáciu a zlomila si predkolenie. Informoval o tom vo štvrtok denník Österreich na svojej stránke oe24.at.

Slovenka sa vybrala smerom k vrchu Tauernkogel (2998 metrov). Kvôli zlému počasiu sa však rozhodla vrátiť, no zostúpila do nesprávneho údolia, kde sa dostala do skalnatého a neschodného terénu. Navyše aj spadla, pričom utrpela zranenie predkolenia a nemohla pokračovať v ceste, uviedli miestni záchranári.

Žena okolo 21.00 h zavolala dvom známym, ktorí ju išli hľadať. Keďže ich snaha bola márna, obrátili sa okolo polnoci na horskú službu. Tá Slovenku, s ktorou bola v pravidelnom telefonickom kontakte, našla vo štvrtok o 05.40 h. Záchranársky vrtuľník ju následne previezol do nemocnice.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

7. júla 2016