Slovák Martin sfúkol Langera v kvalifikácii Roland Garros

Andrej Martin v druhom kole kvalifikácie vo francúzskej metropole narazí na domáceho držiteľa voľnej karty Geoffreya Blancaneauxa.PARÍŽ 17. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský tenista Andrej Martin nasadený ako dvadsiaty druhý triumfoval suverénne 6:3, 6:1 nad Nemcom Nilsom Langerom v utorňajšom zápase 1. kola trojkolovej kvalifikácie o postup do hlavnej súťaže dvojhry mužov na druhom grandslamovom turnaji sezóny Roland Garros na antuke v Paríži.

Dvadsaťšesťročný Bratislavčan Martin, teraz 134. vo svetovom rebríčku ATP (dosiaľ najvyššie bol na 119. pozícii), sa v štatistike zo vzájomných duelov s rovesníkom Langerom (201.) ujal vedenia 2:1. Nadviazal na úspech 7:6 (1), 6:4, ktorý dosiahol vlani vo februári na halovom „hardovom“ challengeri v škótskom Glasgowe.

„Pred piatimi dňami ma seklo v krku. Bol som teda v prvom rade rád, že som mohol vôbec hrať. Mal som aj šťastie, že som hral až dnes, lebo včera to bolo horšie. Dnes som mal servis na 80 %, takže mi nezostávalo nič iné, ako hrať lepšie od základnej čiary. To sa mi od polovice prvého setu aj darilo a dominoval som na kurte. Som rád, že som si to udržal až do konca,“ uviedol Andrej Martin pre agentúru SITA.

Odporúčame:

V kvalifikácii Roland Garros sa darilo slovenským tenistkám

Daviscupový reprezentant SR Andrej Martin bude v 2. kole kvalifikácie vo francúzskej metropole hrať so 17-ročným domácim držiteľom voľnej karty Geoffreyom Blancaneauxom, 811. v počítačovom poradí. Francúz v minulosti figuroval na 22. priečke v juniorskom tzv. kombinovanom renkingu ITF.

„Na zajtra dúfam, že ten krk bude zase o niečo lepší a napodobním dnešný výkon. Proti mladému nádejnému Francúzovi asi budem hrať na väčšom kurte a príde veľa ľudí,“ odhadol A. Martin.

Zverenec Miloslava Grolmusa a Karola Becka Martin si v „main draw“ na Majors zahral zatiaľ raz, a to na newyorských US Open 2013, kde ako tzv. lucky loser podľahol v 1. kole kazašskému reprezentantovi Michailovi Kukuškinovi.

Dvojhra mužov – kvalifikácia – 1. kolo:

Andrej Martin (SR-22) – Nils Langer (Nem.) 6:3, 6:1

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

17. mája 2016