Slovak Lines pre obmedzenia v Bratislave odporúča cestujúcim využiť verejnú dopravu

361236_slovak lines 676x450.jpg

BRATISLAVA 17. februára (WebNoviny.sk) – Autobusová spoločnosť Slovak Lines, a. s., v súvislosti s dopravnými obmedzeniami v Bratislave odporúča cestujúcim ako najefektívnejšie riešenie využiť verejnú dopravu.

Cestujúci môžu podľa dopravcu využiť spoje prímestskej dopravy, kde sú ešte voľné kapacity, a to najmä v rámci ciest po Bratislave.

Potenciál Integrovaného dopravného systému

Spoločnosť tvrdí, že mnohí cestujúci dosiaľ dostatočne nevyužívajú potenciál Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK).

„Ak majú napríklad zakúpený predplatný cestovný lístok pre cestovanie po Bratislave, rovnako ako spoje Dopravného podniku Bratislava môžu v rámci predplatného využívať aj prímestské autobusy,“ informovala agentúru SITA hovorkyňa Slovak Lines Eva Vozárová.

Pri nástupe do autobusu povedia vodičovi cieľovú zastávku, ku strojčeku priložia predplatný cestovný lístok a cestujú na predplatné. „Samozrejme, cestovať v našich autobusoch môžu aj na jednorazové lístky, či na lístky zakúpené v aplikácii IDS BK,“ uviedla.

Posilňovanie prímestských autobusov

Posilňovanie prímestských autobusov či iné zmeny počas uzávery v hlavnom meste Slovak Lines koordinuje s Bratislavskou integrovanou dopravou, a. s. (BID).

Dopravné uzávery v Bratislave boli pôvodne plánované už vlani na jeseň, ale pre blížiace sa komunále voľby v novembri boli odložené a začínajú platiť od 15., resp. 18. februára. Už minulý rok v auguste boli preto zmenené cestovné poriadky v prímestskej autobusovej doprave a postupne zvýšené spoje z obcí v okolí Bratislavy. Spoje vzrástli práve zo smerov Most pri Bratislave a Rovinka.

„Situáciu ako aj záujem o cestovanie našimi autobusmi budeme spolu s objednávateľom dopravy (Bratislavský kraj) a spoločnosťou BID podrobne sledovať. Sme pripravení spoje ešte posilniť, v prípade potreby vieme zareagovať operatívne,“ poznamenala Vozárová.

Prechod cez ulicu Mlynské Nivy

Slovak Lines si podľa nej uvedomuje, že nevyhnutná je kombinácia čo najlepšej ponuky pre cestujúcich spolu s osvetou o výhodách verejnej dopravy, čomu sa dopravca spolu s partnermi venuje dlhodobo.

Odchody a príchody prímestských, diaľkových a medzinárodných autobusov nebudú uzáverou v Bratislave dotknuté. Náhradná autobusová stanica Nivy bude v prevádzke tak ako doteraz.

„Peši sa cestujúci na autobusovú stanicu dostanú rovnako ako doteraz, zachovaný bude aj prechod cez ulicu Mlynské nivy k autobusovej stanici,“ priblížila Vozárová. Mestská hromadná doprava bude mať pri autobusovej stanici upravené trasy a zastávky, ale ľudia sa MHD do blízkosti stanice dostanú.

Viac k témam: autobusová doprava, BID Bratislavská integrovaná doprava, dopravné obmedzenia, Slovak Lines
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovak Lines pre obmedzenia v Bratislave odporúča cestujúcim využiť verejnú dopravu © SITA Všetky práva vyhradené.

17. februára 2019