Slováci sú nasadení, do sezóny 2017 asi vstúpia až v apríli

Súper vzíde z okruhu (abecedne) Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Izrael, Maďarsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko a Švédsko.LONDÝN 19. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenskí tenisoví reprezentanti v sezóne 2017 rovnako ako tento rok budú nasadení do rozhodujúceho 2. kola I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára družstiev mužov. Do novej sezóny na 75 % vstúpia až v druhom asociačnom termíne 7. – 9. apríla. Zostávajúcich 25 % patrí 3. – 5. februáru.

Od pondelňajšieho podvečera je známe, že konkrétneho súpera alebo dvojicu (prípadne dokonca trojicu) možných protivníkov spozná tím SR už vo štvrtok 22. septembra o 14.00 h SELČ na londýnskom všeobecnom žrebe MS tímov ITF 2017.

Dianie v I. skupine príslušnej regionálnej zóny na rok 2016 sa síce skončí až 28. – 30. októbra zápasom Izrael – Švédsko v rozhodujúcom 2. kole play-off o zotrvanie, ale Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila, že I. skupinu euroafrickej zóny tiež vyžrebujú už teraz. Dôležité bolo to, či Izrael aj Švédsko zostanú mimo nasadenej štvorice podľa aktualizovaného rebríčka. Takáto situácia nastala.

V predmetnej zóne bude v roku 2017 hrať 11 štátov (o jeden menej ako v sezóne 2016 – postúpili Španielsko a Rusko, zostúpilo Poľsko), čo znamená, že jedna zo siedmich nenasadených krajín tiež dostane voľno na 1. kolo a automaticky sa pridá v 2. kole k niektorému zo štyroch nasadených (môže to byť aj Slovensko – preto uvedená pravdepodobnosť 25 %). Zvyklosti hovoria, že takéto stretnutie by predohrali v spomenutom februári súbežne s troma duelmi 1. kola.

Okrem Slovenska sú nasadené Ukrajina, Holandsko a Rakúsko. Súper vzíde z okruhu (abecedne) Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Izrael, Maďarsko, Poľsko, Portugalsko, Rumunsko a Švédsko. S Bieloruskom, Maďarskom, Poľskom a Rumunskom by SR hrala doma, s Izraelom, Portugalskom a Švédskom vonku, v prípade Bosny a Hercegoviny by rozhodol dodatočný žreb.

Finalisti ročníka 2005 Slováci minulý týždeň prehrali 0:3 s Austrálčanmi na tráve v Sydney v play-off o svetovú skupinu DP 2017. V baráži neuspeli tretí raz za sebou. Predvlani to bolo v USA a minulý rok v Poľsku. V elitnej šestnástke naposledy hrali v sezóne 2006.

Účastníci I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2017 tenisových reprezentačných družstiev mužov:

Nasadení:
Slovensko
Ukrajina
Holandsko
Rakúsko
————-
Nenasadení (abecedne):
Bielorusko – hralo by sa v SR
Bosna a Hercegovina – o výhode domáceho prostredia by rozhodol dodatočný žreb
*Izrael – hralo by sa v Izraeli
Maďarsko – hralo by sa v SR
Poľsko – hralo by sa v SR
Portugalsko – hralo by sa v Portugalsku
Rumunsko – hralo by sa v SR
*Švédsko – hralo by sa vo Švédsku

*Zdolaný zo stretnutia Izrael – Švédsko (28. – 30. októbra 2016) zostúpi do II. skupiny euroafrickej zóny 2017

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. septembra 2016