Slováci sú najviac spokojní s prácou prezidenta Kisku

S prácou predsedu vlády Roberta Fica je nespokojných až 59,9 percenta ľudí. BRATISLAVA 25. augusta (WebNoviny.sk) – Ľudia sú pri hodnotení práce troch najvyšších ústavných činiteľov najviac spokojní s prezidentom SR Andrejom Kiskom. Veľmi spokojných s jeho prácou je 22,1 percenta opýtaných a skôr spokojných je 46,7 percenta respondentov. Skôr nespokojných je 17,6 percenta opýtaných a veľmi nespokojných s vykonávaním jeho úradu je 8,4 percenta opýtaných.

Zvyšných 5,2 percenta sa nevedelo vyjadriť. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorá zisťovala spokojnosť občanov s tým, ako svoj úrad vykonávajú traja najvyšší ústavní činitelia – prezident, predseda parlamentu a premiér. O výsledkoch prieskumu agentúru SITA informoval Martin Slosiarik z agentúry Focus.

S prácou predsedu parlamentu Andreja Danka je podľa prieskumu veľmi spokojných 16 percent opýtaných a skôr spokojných je 35,2 percenta respondentov. Skôr nespokojných je 22,7 percenta opýtaných a veľmi nespokojných s výkonom jeho úradu je 11,8 percenta opýtaných. Zvyšných 14,3 percenta opýtaných sa nevedelo vyjadriť.

S výkonom úradu premiéra Roberta Fica je veľmi spokojných 14,8 percenta opýtaných a skôr spokojných je 20,9 percenta respondentov. Skôr nespokojných je 28,1 percenta opýtaných a veľmi nespokojných s jeho prácou je 31,8 percenta opýtaných. Zvyšných 4,4 percenta respondentov sa nevedelo vyjadriť.

Agentúra Focus robila prieskum v dňoch 11. až 16. augusta na vzorke 1 002 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia. Respondentov sa pýtali: „Ako ste celkovo spokojný/á s tým, ako svoj úrad vykonáva …?“

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

25. augusta 2016