Slováci poznajú Deň pobedy, zranený Daňo mal suchú prípravu

Slovenskí hokejisti majú po úspešnom šesťbodovom víkende v pondelok voľný deň. Ďalšie zápasy na 80. majstrovstvách sveta v Rusku odohrajú v utorok a stredu.PETROHRAD 9. mája (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejoví brankári Július Hudáček aj Branislav Konrád zatiaľ odchytali na 80. majstrovstvách sveta v Rusku po jednom stretnutí.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

O tom, kto bude chytať proti Nemcom, sa zatiaľ nerozhodlo

Obaja inkasovali len raz a trénerovi Zdeno Cígerovi sa odvďačili za dôveru. „Musíme otvorene priznať, že príprava vyšla lepšie Braňovi, no teraz sa sily vyrovnali, Julo dostal šancu a začal si veriť. Máme vyrovnané mužstvo na každom poste a chceme to tak posúvať aj ďalej,“ povedal hlavný kouč Cíger.

Obrazom: Slovensko vyhralo nad Francúzskom

Tréner brankárov Peter Kosa síce po pondelkovom tréningu povedal, že v utorok proti Nemcom bude chytať Branislav Konrád, hlavný kormidelník Zdeno Cíger však ešte nie je rozhodnutý. „Ešte nevieme, kto pôjde do bránky, rozhodneme sa o tom neskôr,“ povedal.

Gólmanom to realizačný tím oznámi v pondelok popoludní po dôkladnej analýze a oficiálne o tom bude informovať v utorok predpoludním po rozkorčuľovaní tímu SR.

Viac o zápase Slovensko – Francúzsko:

Video: Slováci rýchlo inkasovali, ale Francúzov zdolali 5:1

Obrazom: Slovenskí hokejisti majú šesť bodov, Daňo sa zranil

Slováci dobre bránili, Francúzov zlomili už v druhej tretine

Slováci naposledy vyhrali úvodné dva zápasy MS v roku 2007

Obrat proti bojovným Francúzom, píšu médiá o výhre Slovákov

Tréner Cíger po výhre nad Francúzmi: ‚Úloha znela jasne!‘

IIHF.com vtipne na adresu Slovákov: Dajte Cígerovi cigaru

Zranený Daňo chýbal na tréningu

Na pondelkovom predpoludňajšom tréningu Slovákov vo vedľajšej hale Športového paláca Jubilejnyj chýbal Marko Daňo, ktorý odstúpil zápas proti Francúzom nedohral. „Marko mal v pondelok suchú prípravu. Najprv absolvoval fyzioprocedúry a liečbu, nasledne mal tréning na stacionárnom bicykli a strečing. Zajtra nastúpi na tréning a tam sa uvidí, či bude môcť nastúpiť v zápase,“ povedal v závere tréningovej jednotky lekár slovenskej výpravy Ján Grauzel.

Prezradil aj detaily: „Ide o natiahnutý sval v oblasti dolnej končatiny, ktorý ho vyradil z nedeľňajšieho stretnutia. Lieči sa to liekmi proti bolesti na uvoľnenie svalstva plus fyzioprocedúry sú základom v tejto liečbe. Pri bránke potiahol nohu, kým mal korčuľu na ľade. Rotáciou vlastného tela zacítil bolesť v oblasti triesla. Nebol tam žiadny kontakt, spôsobil si to vlastným telom. Bráni mu to v pohybe najmä do strán, v dynamike a odraze. Môže ho to vyradiť na jeden či dva dni, ale aj na týždeň. Dnes sa cítil dobre a bicykel toleroval úplne normálne. Robíme všetko pre to, aby mohol v utorok nastúpiť.“

Marko Daňo sa zranil v prvej tretine nedeľňajšieho stretnutia proti Francúzom. V druhej časti vykorčuľoval ešte na jedno striedanie, no potom už do hry nezasiahol.

Slováci poznajú Deň pobedy, radi si pozrú vojenskú techniku

Pondelok 9. mája 2016 patrí v Rusku veľkolepým oslavám dňa víťazstva nad nacizmom. Nesmie chýbať prehliadka vojenskej techniky či jednotiek, všetko ako pocta Červenej armáde, ktorá v rokoch 1941 až 1945 bojovala na východnom fronte v druhej svetovej vojne.

Niektorí slovenskí hokejoví reprezentanti majú prehľad o tom, o čo konkrétne ide, ďalším to vysvetlil oficiálny sprievodca slovenskej výpravy Oleg Jablonski. „Doteraz som tomu veľmi nevenoval pozornosť, ale Oleg nám o tom všetko povedal. Čím som starší, tým viac ma zaujíma história miest, kam zavítam. Večer by sme sa mali ísť pozrieť na ohňostroj,“ prezradil útočník Libor Hudáček.

Odporúčame:

Obrazom: Rusko slávilo Deň víťazstva vojenskou prehliadkou

Michal Sersen by si rád pozrel vojenskú prehliadku, no prioritou je pre neho hokej. „Rád by som si to pozrel, ale neviem, či na to bude čas. Máme náročný program a možno sa mi nebude chcieť. Počasie je síce pekné, ale bude tam kopec ľudí. Skôr si treba oddýchnuť mentálne aj fyzicky,“ povedal skúsený obranca.

Skúsený legionár Dominik Graňák presne vie, čo stojí za ruským pojmom „Deň pobedy“. Zatiaľ však ani raz nemal možnosť pozrieť si slávnosť. „Zatiaľ som nič také nevidel, ale raz som bol v Moskve deň pred týmto sviatkom. Pamätám si, ako tam nacvičovali stíhačky. V Moskve je to asi veľkolepejšie ako v Petrohrade. Asi sa pôjdem na chvíľku pozrieť do mesta,“ poznamenal 160-násobný reprezentant SR.

Jeden z debutantov na seniorskom svetovom šampionáte, útočník Tomáš Hrnka, takisto ovláda historické súvislosti. „Popoludní máme voľno a asi sa dáme dokopy a pôjdeme sa na to pozrieť do mesta. Je to veľmi zaujímavé, bola by škoda to nevidieť. Informácií o druhej svetovej vojne mám dosť, veď práve čítam knihu o vyhladzovacích táboroch v Osvienčime, je to zaujímavá literatúra,“ myslí si T. Hrnka.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

9. mája 2016