Slováci nastúpia v Maďarsku predbežne bez Martina Kližana

V nominácii na budapeštianske stretnutie Davisovho pohára sú Andrej Martin, Jozef Kovalík, Norbert Gombos a Igor Zelenay.BRATISLAVA 5. júla (WebNoviny.sk) – Andrej Martin, Jozef Kovalík, Norbert Gombos a špecialista na štvorhru Igor Zelenay sú v oficiálnej predbežnej nominácii Slovenska na stretnutie s domácim Maďarskom 15. – 17. júla v rozhodujúcom 2. kole I. skupiny euroafrickej zóny Davisovho pohára 2016 tenisových reprezentačných družstiev mužov na antuke vonku v Budapešti.

Hrať sa bude v areáli Európa Tenisz Center (ETC) na Közműhelytelep utca v XX. obvode maďarskej metropoly. Káder oznámil kapitán hostí Miloslav Mečíř na utorňajšej tlačovej besede v Národnom tenisovom centre v Bratislave. Zatiaľ teda okrem Lukáša Lacka, ktorý na najpomalšom povrchu prakticky vôbec nehráva a súbežne sa plánuje predstaviť na tráve v americkom Newporte, chýba aj renkingová jednotka SR Martin Kližan.

Odporúčame:

Dominiku Cibulkovú delí jedno víťazstvo od návratu do Top 10

Kližan sa môže pripojiť neskôr

„V danom týždni bude štartovať na turnaji ATP World Tour 500 na antuke v nemeckom Hamburgu a prisľúbil, že sa k nám pripojí, ak prehrá dosť skoro na to, aby v súlade s pravidlami mohol byť v dejisku pri štvrtkovom žrebe programu,“ vysvetlil olympijský víťaz zo Soulu 1988 Miloslav Mečíř, ktorý má právo na dve zmeny v zostave. Program je nahustený vzhľadom na augustové OH v brazílskom Riu de Janeiro.

Víťaz premiérového vzájomného zápasu bude 16. – 18. septembra hrať v play-off o svetovú skupinu ročníka 2017. Ak Slováci v Maďarsku neuspejú, nastúpia v spomenutom jesennom termíne v Izraeli v 1. kole play-off o zotrvanie v príslušnej skupine regionálnej zóny. V marcovom asociačnom termíne mali ako nasadení voľný žreb.

Hlavnou rozhodkyňou bude Britka Jane Harveyová, empajrovým arbitrom Ahmed Abdel-Azim z Egypta. Medzinárodná tenisová federácia (ITF) oznámila, že na stretnutie zavíta jej prezident David Haggerty.

Maďari hrali dvakrát vo svetovej skupine

Hostiteľský národný zväz MTSz stanovil, že permanentka na všetky tri dni stojí 6000 forintov – v prepočte približne 19 eur. Samostatná vstupenka na piatkové dve dvojhry aj nedeľňajšie dva single stojí zhodne 3000 Ft (cca 9,5 eura), lístok iba na sobotňajšiu štvorhru má cenu 2000 Ft (zhruba 6 eur). Piatkové aj nedeľňajšie dvojhry (vždy dve za sebou) sa zhodne začnú o 11.00 h. Sobotňajšiu štvorhru naplánovali na 14.00 h.

Finalisti Davis Cupu 2005 Slováci hrajú v I. skupine euroafrickej zóny okrúhly desiaty rok v rade. Rozhodla o tom ich vlaňajšia septembrová prehra 2:3 s Poliakmi v Gdyni v play-off o svetovú skupinu. V renkingu krajín figurujú na 18. pozícii, Maďarsko je na 34. priečke.

Maďarsko pôsobí v DP od roku 1924 a v sezónach 1994 a 1996 si zahralo vo svetovej skupine. Vlani v II. skupine euroafrickej zóny postupne zvíťazilo nad Moldavskom (4:1), Bosnou a Hercegovinou (3:2) a Bulharskom (3:2), v marci doma zdolalo v 1. kole I. skupiny euroafrickej zóny favorizovaný Izrael 3:2. Ťahá sériu siedmich úspechov, ešte predminulý rok bolo v III. skupine euroafrickej zóny, teda o dve úrovne nižšie ako teraz.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. júla 2016