Slováci na MS v hokeji 2018 odložili tímové fotenie na neurčito, trénovali na zápas s Rakúskom

371521_img_5817 676x451.jpg

KODAŇ 7. mája (WebNoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia absolvovala v pondelok popoludní ďalší tréning na 82. majstrovstvách sveta v Dánsku. Pôvodne mali Slováci vykorčuľovať na ľad od 14.00 h, napokon dostali tú možnosť o viac ako dve hodiny neskôr.

„Organizátori majú problémy s ľadom na hlavnej ploche, preto všetky tréningy presunuli do vedľajšej haly. Práve preto sa aj čas nášho tréningy posunul,“ informoval asistent trénera Róbert Petrovický, ktorý viedol tréning na ľade s dvojicou brankárov a šiestimi korčuliarmi.

Ďalší hráči si zvolili alternatívnu formu prípravy. „Hrali sme dva večerné zápasy za sebou, ktoré boli dosť náročné. V hale je teplo a chlapci toho vypotili dosť. Potrebovali teda priestor na to, aby si urobili prípravu podľa seba. Všetko je nastavené tak, aby sme si v utorok absolvovali rýchle rozkorčuľovanie a prípravu na výnimočne dôležitý duel proti Rakúšanom. V takýchto zápasoch musíme uspieť,“ pokračoval Petrovický. Na pondelok mali Slováci naplánované aj tímové fotenie, to však odložili na neurčito.

Odporúčame:
Slovenskí hokejisti na MS v hokeji 2018 majú záujem o Cháru v tíme, Šatan sa s ním snaží spojiť

Po dni voľna čaká zverencov Craiga Ramsayho už v utorok popoludní duel proti výberu Rakúska. „Vieme, čo bolo v predchádzajúcich zápasoch zlé. Keď to zlepšíme, bude to dobré. Čaká nás ešte päť duelov a ak ich zvládneme, tak všetko môže byť inak a na víkendové súboje sa zabudne,“ myslí si útočník Pavol Skalický, ktorý bol jedným z korčuliarov počas pondelkového tréningu. „Najdôležitejšie bude, aby sme v ďalších zápasoch zlepšili korčuľovanie,“ dodal.

Viac k témam: Craig Ramsay, hokej, Majstrovstvá sveta MS v hokeji 2018, Pavol Skalický, slovenská hokejová reprezentácia, Slovensko
Zdroj: Webnoviny.sk – Slováci na MS v hokeji 2018 odložili tímové fotenie na neurčito, trénovali na zápas s Rakúskom © SITA Všetky práva vyhradené.

7. mája 2018