Slováci hrajú proti Bielorusom, Daňo je späť v zostave

Priebežný výsledok štvrtého zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie na svetovom šampionáte v Rusku.PETROHRAD 11. mája (WebNoviny.sk) – Slovenskí hokejisti vo svojom štvrtom zápase na svetovom šampionáte remizujú s Bielorusmi 0:0. Zápas sa v Športovom paláci Jubilejnyj začal o 15:15 a vedie ho rusko-fínska rozhodcovská dvojica Roman Gofman, Aleksi Rantala, pozíciu čiarových arbitrov zastávajú Nór Jon Kilian a Fín Sakari Suominen.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Do zostavy Slovenska sa po jednozápasovej absencii vrátil útočník Marko Daňo, v bránke je Július Hudáček a na tribúne zostal obranca Christián Jaroš. Reprezentačnému kormidelníkovi Zdenovi Cígerovi však chýba Tomáš Hrnka, ktorý sa zranil v stretnutí proti Nemecku a šampionáte sa pre neho skončil..

Bielorusi majú zatiaľ na konte nulu, keď podľahli postupne Fínom, Američanom a Kanaďanom. Slováci dva víkendové zápasy vyhrali (Maďarsko 4:1, Francúzsko 5:1), ale v utorok dostali tvrdý lekciu od Nemcov (1:5).

Majstrovstvá sveta v hokeji B-skupina (Petrohrad)

Slovensko – Bielorusko 0:0 (0:0) – prebieha I. tretina

Góly:

Vylúčenia:
09:43 Július Hudáček – 2 min. (vyhodenie puku)
10:15 Tomáš Marcinko – 2 min. (podrazenie)

strely na bránu: 7:4, vylúčenia: 2:0 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Gofman (Rus.), Rantala (Fín.) – Kilian (Nór.), Suominen (Fín.)

Zostavy:
Slovensko: J. Hudáček – Meszároš, Sersen, Marinčin, Sekera, Graňák, J. Mikuš, Švarný – M. Bakoš, Réway, Daňo – Jurčo, Viedenský, L. Hudáček – Dravecký, T. Marcinko, M. Bartánus – Lušňák, A. Šťastný, Cehlárik – Skalický
Bielorusko: Kovaľ – Demkov, Ustinenko, Gotovec, Jevenko, Lisovec, Chenkeľ, Ďukov, Korobov – N. Komarov, Pavlovič, Kitarov – Gavrus, Kovyršin, Stepanov – Kaľužnyj, A. Kosticyn, S. Kosticyn – Platt, Stas, Linglet

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2016