Slováci brali dopravné obmedzenia počas summitu pozitívne

Z prieskumu vyplynulo, že aj vďaka predsedníctvu si viac ako polovica opýtaných myslí, že informovanosť o EÚ je dostačujúca, ďalších 30 percent by ocenilo viac informácií.

BRATISLAVA 18. septembra (WebNoviny.sk) – Agentúra eCall Slovakia uskutočnila prieskum verejnej mienky na tému predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie.

Otázky sa týkali aj piatkovej neformálnej schôdzky dvadsaťsedmičky bez Veľkej Británie, ktorá sa konala v Bratislave. Okrem toho sa agentúra respondentov pýtala aj na informovanosť o EÚ a dopravné obmedzenia, ktoré boli v Bratislave počas Bratislavského summitu. Telefonický prieskum realizovala spoločnosť eCall Slovakia na vzorke 1 470 respondentov.

Obrazom: Summit lídrov EÚ v Bratislave

Slováci považujú tento deň za zvládnutý, cítia sa o problematike EÚ informovaní a dopravné obmedzenia v Bratislave brali pozitívne,“ píše sa vo výsledkoch výskumu, o ktorých agentúru SITA informoval Ľuboš Pajerský zo spoločnosti. Z prieskumu vyplynulo, že aj vďaka predsedníctvu si viac ako polovica opýtaných myslí, že informovanosť o EÚ je dostačujúca, ďalších 30 percent by ocenilo viac informácií.

Väčším pozitívom bola napriek všetkému práve dopravná situácia. Až 58 percent opýtaných respondentov odpovedalo, že dopravné obmedzenia berú pozitívne. Ako výhodný bonus brali Bratislavčania najmä MHD zadarmo a vodiči ocenili takmer prázdne cesty,“ vyplýva ďalej z výsledkov prieskumu.

Odporúčame:

Bratislavský summit rezonuje aj v západoeurópskych médiách

Merkelová: Summit v Bratislave bol prvým krokom k lepšej EÚ

Online: Bratislava hostí summit EÚ, na Slovensku nemá obdobu

Orbán považuje Bratislavský summit za neúspešný

Kiska si želá, aby summit odštartoval obnovenie dôvery

Hollande prišiel na summit s ‚bratislavským plánom‘ pre EÚ

Video: Summit vyprázdnil Bratislavu, na ceste sa hral futbal

Obrazom: Summit lídrov Európskej únie v Bratislave

Počas summitu rozprestreli transparent ‚Nepredávajte Európu‘

Názorovú zhodu zaznamenala spoločnosť eCall Slovakia pri otázke financií. Tretina Slovákov si myslí, že náklady na túto udalosť boli vynaložené vhodne, ďalšej tretine sa zdali náklady zbytočne vysoké a poslednú tretinu Slovákov táto problematika vôbec nezaujíma.

Takmer polovica Bratislavčanov si na deň summitu (piatok 16. septembra) vzala voľno, a to nie len z dôvodu plánovaných obmedzení, ale aj pre možnosť predĺženého voľna. Niektoré spoločnosti umožnili zamestnancom v tento deň pracovať z domu, prípadne nariadili celozávodnú dovolenku, čo prispelo práve k uvoľneniu ciest a plynulejšej doprave.

Podľa prieskumu považujú respondenti deň summitu za zvládnutý, a dokonca sa objavili názory, ktoré by predsedníctvo privítali aj viackrát ročne.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. septembra 2016