Slováci bez fanfár pricestovali domov. Čas nevrátia späť

Väčšina hráčov v komornej atmostére ihneď zamierila rovno von z príletovej haly a potom do autobusu.BRATISLAVA 18. mája (WebNoviny.sk) – Iba hŕstka lovcov autogramov a fotografií a strapec zástupcov médií vítali v stredu popoludní slovenských hokejistov pri ich návrate z majstrovstiev sveta v Rusku.

VŠETKO O MAJSTROVSTVÁCH SVETA V HOKEJI 2016

Lietadlo s výpravou z Petrohradu pristálo na bratislavskom Letisku Milana Rastislava Štefánika pred piatou, pred pol šiestou už po nej nebolo ani stopy. Väčšina hráčov v komornej atmostére ihneď zamierila rovno von z príletovej haly a potom do autobusu. Slováci tretí rok po sebe nepostúpili do štvrťfinále, so šampionátom sa rozlúčili utorňajším víťazstvom nad Američanmi 3:2 po predĺžení, ktoré však mužstvu nestačilo na prienik do play-off.

VÝSLEDKY SLOVENSKÝCH HOKEJISTOV NA MS V HOKEJI 2016

„V šatni bola skôr sklesnutá nálada. Na jednej strane aj trošku radosť z víťazstva, na druhej veľké sklamanie, ktoré prevládalo. Žiaľ, čas sa späť nedá vrátiť. Treba sa poučiť z chýb a ísť ďalej,“ vravel kapitán tímu Andrej Sekera, ktorý bol s tromi gólmi najlepším strelcom slovenského mužstva v Petrohrade. „Stihli sme sa akurát pobaliť, dali sme si poslednú spoločnú večeru, ráno raňajky a šli sme domov. Sklamanie ešte pretrvá pár dní, ale už to pomaly opadáva. Povedal by som, že je to taká dobrá škola do života.“

Obrazom. Slováci zakončili šampionát triumfom nad Američanmi

Dvadsaťdeväťročný obranca, ktorý z Petrohradu priviezol zopár darčekov pre rodinu a blízkych, na šampionát bez Slovákov nezanevrie. „Určite si pozriem nejaké zápasy. Je tam veľa favoritov cez Rusko, Švédsko, Kanadu, Fínsko, Česko. Bude to ešte zaujímavé,“ povedal Sekera.

Stredný útočník Marek Viedenský patril medzi opory slovenského tímu, ale pre zranenie kolena nedohral posledný duel. V Petrohrade absolvoval vyšetrenie magnetickou rezonanciou a ukázalo, že ide o natrhnutý väz v kolene, ktorý si nevyžaduje operáciu.

Odporúčame:

Cíger: Je strašné, koľko zloby a nenávisti je okolo hokeja

Šéfa SZĽH Nemečka umiestnenie neteší, no tím je perspektívny

Pálffy nie je prekvapený. Zaspali sme, tak čo sa čudujeme?

Robili, čo mohli. Kapitán Sekera je na spoluhráčov hrdý

„Našťastie, je to to najlepšie, čo sa z tých najhorších alternatív mohlo stať. Niečo podobné som mal na pravej nohe, teraz to mám na ľavej. Dolieči sa to a bude dobre,“ vravel 25-ročný center bratislavského Slovana, na ktorého čaká svadba. „Teším sa na to, pripravujem sa na to dlho. Ivka mi hovorila, nech neprídem z majstrovstiev sveta so sadrou na ruke… Na ruke to nebude. Dúfam, že to nie je komplikácia. Iba si nezatancujem, hoci som mal pripravené celkom zaujímavé číslo,“ pridal s úsmevom Viedenský, ktorý bude počas zvyšku turnaja drukovať Čechom a Fínom.

Tieto správy prinášame s podporou internetových stávok eTIPOS.sk.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

18. mája 2016