Skupina azylantov začala hladovku pre teplo v ubytovni

Hladovkári si však sťažujú aj na prítomnosť myší a potkanov.BERLÍN 13. mája (WebNoviny.sk) – Skupina žiadateľov o azyl vstúpila v nemeckom Düsseldorfe do hladovky na protest proti údajne neznesiteľnému teplu v ich ubytovni. Migranti tam žijú vo veľkom nafukovacom stane, v ktorom sa teploty kvôli relatívne značnému otepleniu z ostatných dní vyšplhali až na takmer 40 stupňov Celzia. Hladovkári si však sťažujú aj na prítomnosť myší a potkanov.

Miestna samospráva sa domnieva, že vzhľadom na pomalosť rokovaní o umiestnení migrantov v krajinských záchytných zariadeniach budú spomínané veľkokapacitné stany ešte istý čas potrebné. Za prenájom každého z nich platí mesto 96 000 eur mesačne, kontrakt vyprší v septembri, informoval Západonemecký rozhlas (WDR).

Podľa informácií denníka Rheinische Post by však presťahovanie teoreticky nemalo byť problémom, pretože v krajinských záchytných zariadeniach je vzhľadom na pokles počtu nových migrantov aktuálne voľných viac ako 155 000 miest, z toho iba v Severnom Porýní-Vestfálsku 40 000.

Kým v januári dorazilo do Nemecka 90 000 migrantov, o mesiac neskôr ich bolo 60 000, v marci 20 000 a v apríli už „iba“ okolo 15 000.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

13. mája 2016