Školy v pôsobnosti KSK využívajú prázdniny na obnovu budov

Košický samosprávny kraj vyčlenil na opravy 15 škôl a školských zariadení vyše 467-tisíc eur.KOŠICE 16. júla (WebNoviny.sk) – Počas letných prázdnin sa v 15 školách a školských zariadeniach v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja (KSK) robia opravy a obnovujú budovy. Z tohtoročného rozpočtu regionálna samospráva na tieto účely vyčlenila vyše 467-tisíc eur.

Odporúčame:

Petržalskí učitelia môžu zlepšiť vzdelávanie na školách

Strechy budú opravovať na Športovom gymnáziu v Košiciach a Gymnáziu Pavla Horova v Michalovciach. Okná vymenia na Strednej odbornej škole na Gemerskej ulici, Obchodnej akadémii na Watsonovej ulici, Gymnáziu na Poštovej ulici a SOŠ na Grešákovej ulici v Košiciach. Opravu havarijného stavu strechy školy a školského internátu budú riešiť na Obchodnej akadémii a jej školskom internáte na Ulici akademika Hronca v Rožňave.

V Gymnáziu na Opatovskej v Košiciach opravia podlahy, v SOŠ Stojan 1 v Spišskej Novej Vsi zrekonštruujú sociálne zariadenia a v SOŠ technickej v Rožňave kanalizáciu. Peniaze použijú aj na odstránenie havarijného stavu telocvične Gymnázia Ľ. Štúra v Michalovciach. Na opravu čaká školská jedáleň pri Technickej akadémii na Hviezdoslavovej ulici v Spišskej Novej Vsi. Stredoškolské internáty na Medickej ulici a pri SPŠ elektrotechnickej na Komenského ulici v Košiciach budú vyrábať nábytok do izieb študentov.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

16. júla 2016