Školský rok je tu, najbližšie prázdniny budú koncom októbra

Okrem víkendov a veľkých letných prázdnin budú mať žiaci päť voľných dní počas sviatkov a 24 dní školských prázdnin.BRATISLAVA 5. septembra (WebNoviny.sk) – V pondelok sa začína pre žiakov základných a stredných škôl vyučovanie. Žiakov čaká v tomto školskom roku 188 vyučovacích dní.

Okrem víkendov a veľkých letných prázdnin budú mať päť voľných dní počas sviatkov a 24 dní školských prázdnin, z ktorých však päť dní pripadne na sviatky. Termíny prázdnin zverejnilo ministerstvo školstva v pedagogicko-organizačných pokynoch na školský rok 2016/2017.

Odporúčame:

Rodičia by mali venovať pozornosť aktovkám, jedlu aj šikane

Začiatok školského roka je pre rodiny finančne náročný

Najbližšie prázdniny na školákov čakajú koncom októbra, keď si od školy oddýchnu od 28. do 31. októbra. Po sviatku 1. novembra do školy nastúpia až v stredu 2. novembra. Po jesenných prázdninách nasledujú približne dvojtýždňové vianočné prázdniny. Žiaci si budú užívať voľné dni od 23. decembra do 5. januára. Začiatok vyučovania po nasledujúcom sviatku a víkende je až v pondelok 9. januára.

Tretí februárový deň budú mať žiaci deň voľna po tom, čo si preberú polročné vysvedčenia. Jarné prázdniny odštartujú vo februári v Bratislavskom, Nitrianskom a Trnavskom kraji. Tam si žiaci od školy oddýchnu od 20. do 24. februára. Ďalší týždeň ostanú doma školáci z Banskobystrického, Žilinského a Trenčianskeho kraja, ktorí budú mať voľno od 27. februára do 3. marca.

Napokon sa jarných prázdnin dočkajú aj žiaci z Košického a Prešovského kraja, ktorí budú mať voľno v týždni od 6. marca do 10. marca. Poslednými prázdninami pred dvojmesačným letným voľnom sú veľkonočné prázdniny. Tie budú od 13. apríla do 18.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

5. septembra 2016