ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016 tento víkend v Marikovskej doline

BRATISLAVA 11. mája (WBN/PR) – Druhé podujatie série najvýznamnejších pretekov horských bicyklov na Slovensku ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016 odštartuje už tento víkend v Marikovskej doline. Každý účastník získa štartovný balíček s cyklo flašou ŠKODA a možnosť vyhrať v tombole špičkový bicykel z originálnej kolekcie ŠKODA. Navyše jeden z návštevníkov, ktorý vyplní anketový lístok v hlavnom ŠKODA stánku, sa môže tešiť na automobil ŠKODA s plnou nádržou na celý víkend. Všetky informácie nájdu fanúšikovia na stránke www.skoda-bike-open-tour.sk, kde sa môžu na tieto preteky online zaregistrovať do 12. mája. Podujatie v Marikovskej doline slávnostne odštartuje v sobotu 14. mája o 10:00 hod.

Prvé preteky tohtoročnej série vo Svätom Jure vyhral tak ako minulý rok Karel Hartl, ktorý je už dvojnásobným celkovým víťazom ŠKODA BIKE OPEN TOUR. Zároveň je aj oficiálnou tvárou značky ŠKODA a celej série, ktorú reprezentuje na novom štýlovom automobile ŠKODA Rapid Spaceback. „Tretí ročník série vynikajúco odštartoval vo Svätom Jure, kde narástol počet účastníkov v porovnaní s minulým rokom o takmer 23 percent. Rastúci záujem nás mimoriadne teší a už túto sobotu sú pripravené ďalšie skvelé preteky v Marikovskej doline. Srdečne pozývam všetkých fanúšikov cyklistiky a krásnej prírody, súťažiacich aj povzbudzujúcich popri trati, vrátane tých najmenších. Pre jedného z nich máme pripravený automobil značky ŠKODA na celý víkend s plnou nádržou,“ hovorí Ing. Marek Růžička, konateľ spoločnosti ŠKODA AUTO Slovensko.

Ôsmy ročník podujatia v oblasti Marikovskej doliny je už tradične určený pre celú rodinu a všetky vekové kategórie. ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou ponúkne na výber tri trasy s dĺžkou 64, 40 a 20 km, z ktorých si vyberie naozaj každý. Nechýbajú ani preteky pre najmenších cyklistov. Pripravený je zaujímavý sprievodný program, množstvo skvelých cien, či už na stupňoch pre víťazov alebo v tombole, kde je hlavnou cenou skvelý bicykel ŠKODA. Lákadlom bude aj automobil značky ŠKODA s plnou nádržou na celý víkend pre jedného z návštevníkov. Stačí vyplniť anketový lístok v stánku ŠKODA v tvare hokejovej prilby.

Bližšie informácie o ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016 nájdu fanúšikovia horskej cyklistiky na stránke www.skoda-bike-open-tour.sk, kde sa môžu na preteky série aj registrovať. Aktuálny ročník ponúkne šesť pretekov od apríla do septembra, vrátane množstva sprievodných akcií, súťaží a programu pre celú rodinu.

Peter Velits v spolupráci s Martinom Imrichom, známou osobnosťou na slovenskej bajkerskej scéne, pripravili špeciálne pre tento ročník ŠKODA BIKE OPEN TOUR sériu tematických videí. Cenné bajkerské rady nájdu fanúšikovia na webstránke http://www.skoda-bike-open-tour.sk/ alebo Facebooku a YouTube kanáli ŠKODA AUTO Slovensko.

ŠKODA AUTO dlhodobo podporuje cyklistiku na Slovensku. Je partnerom prestížnych cyklistických pretekov Okolo Slovenska a od roku 2015 aj novým partnerom najväčšej cyklistickej charitatívnej akcie na Slovensku – Cez Slovensko na bicykli za 5 dní. Spoločnosť ŠKODA AUTO Slovensko je zároveň už siedmy rok hrdým partnerom Petra Velitsa, jedného z najúspešnejších cyklistov v histórii Slovenska.

ŠKODA BIKE OPEN TOUR 2016
Kalendár podujatí

30.4.2016 – ŠKODA Svätojurský MTB maratón
14.5.2016 – ŠKODA Maratón Marikovskou dolinou
25.6.2016 – AUTHOR ŠKODA Bikemaratón Súľovské skaly
30.7.2016 – ŠKODA STUPAVA TROPHY
13.8.2016 – ŠKODA Horal MTB maratón
3.9.2016 – ŠKODA Slovenský raj

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

11. mája 2016