Škantárovci zvíťazili v pražských pretekoch Svetového pohára

Olympijskí víťazi z Ria de Janeiro si udržali vrcholnú formu aj takmer mesiac po zlatej jazde z Brazílie a na pražskom kanáli s prehľadom zvíťazili.PRAHA 4. septembra (WebNoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti, bratranci Ladislav a Peter Škantárovci, sa stali víťazmi kategórie C2 na pretekoch 4. kola Svetového pohára vo vodnom slalome v Prahe-Troji.

Vo skvelej diváckej atmosfére v nedeľu krátko po poludní predviedli jazdu bez trestných sekúnd a pri prejazde cieľom mali najlepší čas 108,29 s.

Odporúčame:

Dukátová išla sľubne, finále K1 v Prahe-Troji však nezvládla

Beňuš skončil vo finále C1 v Prahe prvý, ukázal čistú jazdu

Olympijskí víťazi z Ria de Janeiro si udržali vrcholnú formu aj takmer mesiac po zlatej jazde z Brazílie a na pražskom kanáli zvíťazili s prehľadom s náskokom 2,66 s pred nemeckým tandemom Robert Behling, Thomas Becker. Tretie miesto si vybojovali českí reprezentanti Ondřej Karlovský, Jakub Jáně, ktorí so 4 trestnými sekundami zaostali o 5,53 s.

Škantárovci zvolili podobnú taktiku ako v Riu. V semifinále nešli úplne na doraz a skončili na štvrtom mieste. Slovenská výprava kanoistov na divokej vode si odnáša z Prahy dve zlaté medaily. O prvú sa postaral v sobotu v C1 Matej Beňuš.

Výsledky 4. kola Svetového pohára – Praha-Troja (ČR) – nedeľa:

C2 mužov – finále: 1. Ladislav Škantár, Peter Škantár (SR) 108,29 (0), 2. Robert Behling, Thomas Becker (Nem.) 110,95 (2), 3. Ondřej Karlovský, Jakub Jáně (ČR) 113,82 s (4), 4. Pierre Picco, Hugo Biso (Fr.) 113,92 (0), 5. David Schröder, Nico Bettge (Nem.) 116,19 (2), 6. Tomáš Koplík, Jakub Vrzáň (ČR) 120,71 (6)

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

4. septembra 2016