Škantárovci aj Hochschornerovci budú po „zrušení“ kategórie C2 pokračovať v šprinte

371016_ladislav skantar a peter skantar 676x459.jpg

BRATISLAVA 27. marca (WebNoviny.sk) – Víkendové rozhodnutie Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) o okamžitom vyradení súťaží v kategórii C2 z programu majstrovstiev sveta aj Svetového pohára vo vodnom slalome (už skôr sa rovnaký verdikt prijal v súvislosti s olympijskými hrami) neznamená koniec kariéry pre elitné slovenské deblovky.

Frustrácia Škantárovcov z rozhodnutia ICF

Trojnásobní olympijskí víťazi bratia Pavol a Peter Hochschornerovci (2000, 2004, 2008) ako aj poslední šampióni v tejto kategórii pod piatimi kruhmi bratranci Ladislav a Peter Škantárovci (2016) budú pokračovať v súťažiach na najvyššej úrovni. Vodný slalom však vymenia za vodný zjazd, konkrétne preteky v šprinte.

Odporúčame:
Deblkanoisti neprídu len o olympiádu, končia aj na majstrovstvách sveta a Svetovom pohári

„Po tohtoročnom európskom šampionáte v Prahe sa naplno začneme venovať šprintu na divokej vode. Na budúci rok by sme v ňom chceli štartovať na svetovom šampionáte v Seu d´Urgell. Sme už síce ´zdraví´ tridsiatnici, na športový dôchodok však nemyslíme,“ povedal Ladislav Škantár pre denník Šport.

Frustrácia Škantárovcov z rozhodnutia ICF je o to väčšia, že si nestihli splniť túžbu získať po olympijskom zlate v Riu aj najcennejší kov z majstrovstiev sveta. Vlani vo francúzskom Pau skončili strieborní, keď o 7 stotín sekundy podľahli francúzskej deblovke Gauthier Klauss, Matthieu Péché.

Slováci vtedy ešte netušili, že je to ich derniéra v C2 na MS vo vodnoslalomárskej kategórii. „Keďže nám vzali možnosť vybojovať si zlato v slalome, pokúsime sa ho získať v šprinte. Je to pre nás nová výzva,“ doplnil L. Škantár.

Alibistické výhovorky

Presedlať zo slalomu na šprint na divokej vode sa rozhodli aj súrodenci Hochschornerovci. A to napriek tomu, že v tomto roku oslávia už 39. narodeniny. „Chceme pokračovať v kariére a venovať sa šprintu. Šport síce berieme už skôr ako zábavu, ale myslím si, že by sme v šprinte mohli zabojovať o dobré výsledky,“ uviedol Pavol Hochschorner pre Šport.

Vedenie slovenského vodného slalomu s nevôľou prijalo víkendovú informáciu z kongresu ICF o okamžitom vyradení kategórie C2 z MS a SP. Vedúci reprezentačného tímu Lukáš Giertl pre Šport v tejto súvislosti povedal:

„Najviac ma mrzia alibistické výhovorky, že pretekári už nemali o túto kategóriu záujem. Kategória C2 bola vždy zaujímavá, dramatická a divácky atraktívna. Neviem si predstaviť, kedy sa na jej úroveň dostane C2 mix a či vôbec. Miešaná deblovka po novom má byť v programe Svetového pohára aj majstrovstiev sveta a na Slovensku dnes oficiálne nemáme ani jednu. Budeme sa teda musieť na trénerskej rade dohodnúť, čo podnikneme.“

Viac k témam: Ladislav Škantár, Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner, Peter Škantár, vodný slalom
Zdroj: Webnoviny.sk – Škantárovci aj Hochschornerovci budú po „zrušení“ kategórie C2 pokračovať v šprinte © SITA Všetky práva vyhradené.

27. marca 2018