Silný tajfún Meranti zasiahol Čínu, vyžiadal si ľudské obete

Na juhovýchode Číny bolo zároveň zrušených viac ako 140 vlakových spojení. Za obeť tajfúnu padol tiež asi 800 ročný most ležiaci v provincii Fu-ťien.PEKING 15. septembra (WebNoviny.sk) – Najmenej dvoch mŕtvych a desiatky zranených si doposiaľ vyžiadalo vyčíňanie silného tajfúnu Meranti, ktorý sa vo štvrtok prehnal juhovýchodom Číny po tom, ako o deň skôr zasiahol susedný Taiwan.

Meteorológovia z oboch krajín sa zhodli na tom, že Meranti je v tomto roku vôbec najsilnejším tajfúnom. S odvolaním sa na tamojšie médiá o tom informovala agentúra AP.

Čínske média uviedli, že silný vietor a dážď porozbíjal okná na výškových budovách, vyvrátil stromy, narušil zásobovanie pitnou vodu v provincii Fu-ťien a spôsobil tiež rozsiahly výpadok prúdu v prímorskom meste Sia-men. V dôsledku nepriaznivého počasia zahynula jedna osoba a jedna ďalšia je nezvestná.

Na Taiwane spôsobili silné zrážky podľa agentúry CNA taktiež smrť jednej osoby, pričom zranenia utrpelo ďalších 44 ľudí. Bez elektriny sa v tomto ostrovnom štáte ocitlo takmer milión domácností; bez vody vyše 700.000.

Na juhovýchode Číny bolo zároveň zrušených viac ako 140 vlakových spojení. Za obeť tajfúnu padol tiež asi 800 ročný most ležiaci v provincii Fu-ťien. Meranti smeruje na sever. Čínski meteorológovia ho dnes popoludní preklasifikovali zo supertajfúnu na tropickú depresiu a očakávajú, že v nasledovných dňoch ešte zoslabne.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

15. septembra 2016