Sieť je lídrom opozície, SNS a Most by mali po 15 kresiel

Na voľbách by sa podľa prieskumu agentúry FOCUS zúčastnilo 76,6 percenta opýtaných. Naopak, voliť by nešlo 10,2 percenta respondentov, 13,2 percenta nevie, či by išlo voliť.BRATISLAVA 19. februára (WebNoviny.sk) – V prípade, že by sa parlamentné voľby konali už tento víkend, zvíťazila by strana Smer-SD so ziskom 34,6 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry FOCUS pre denník SME.

Agentúra prieskum robila v dňoch 6. až 14. februára formou osobného dopytovania na vzorke 1 005 respondentov, ktorí reprezentujú populáciu SR vo veku nad 18 rokov z hľadiska pohlavia, veku, vzdelania, národnosti, veľkostných kategórií sídiel a krajského členenia. Agentúra sa respondentov pýtala otázku: „V marcových parlamentných voľbách bude kandidovať 23 politických strán a hnutí. Teraz si, prosím, predstavte, že by sa parlamentné voľby konali už tento víkend a kandidovali by nasledujúce politické strany a hnutia. Ktorej strane alebo hnutiu by ste dali svoj hlas?

Odporúčame:

Kandidátky – parlamentné voľby 2016

Väčšina ľudí chce koaličnú vládu. Akú by ste si želali vy?

Smer získal 58 kresiel, sulíkovci by v parlamente neboli

Tretina ľudí Ficovi vôbec neverí, najväčšiu dôveru má Kisku

Prieskum: Smer klesol pod 30 percent, #Sieť stúpla

Na druhom mieste skončila strana Sieť so ziskom 14 percent hlasov. Nasledujú SNS (8,7 %), Most-Híd (8,2 %), KDH (7,0 %), OĽaNO-NOVA (6,1 %) a SaS (5,5 %). Pred bránami parlamentu by ostali strany Sme rodina – Boris Kollár (4,2 %), SMK (3,5 %), Kotleba – Ľudová strana Naše Slovensko (2,1 %), ŠANCA (1,6 %), SDKÚ-DS (1,0 %), a SKOK! (1,0 %). Spomedzi ostatných kandidujúcich strán by každá získala menej ako jedno percento hlasov.

Na základe výsledkov volieb by si strany zastúpené v parlamente rozdelili mandáty nasledovne: Smer-SD by získal 62 kresiel, Sieť 25, SNS 15, Most-Híd 15, KDH 12, OĽaNO-NOVA 11 a SaS desať kresiel. Na voľbách by sa podľa prieskumu zúčastnilo 76,6 percenta opýtaných. Naopak, voliť by nešlo 10,2 percenta respondentov, 13,2 percenta nevie, či by išlo voliť.

Zdroj: WebNoviny.sk © SITA Všetky práva vyhradené.

19. februára 2016